BAYANLAR HÜNERLERİNİ SERGİLEDİ

Tekkeköy Belediyesi ile İlçe Halk Eğitimi Müdürlüğü işbirliğinde Tekkeköy Belediyesi Eğitim Kültür Merkezi’nde yürütülen kursların yıl sonu sergisi yapıldı.

BAYANLAR HÜNERLERİNİ SERGİLEDİ
\n Tekkeköy Belediyesi Eğitim Kültür Merkezi’nde yürütülen kursların yıl sonu sergisine Tekkeköy Kaymakamı İbrahim Küçük, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Kuzu, Halk Eğitimi Müdürü Halil İbrahim Kılıç, daire amirleri, muhtarlar, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, kurs hocaları, kursiyerler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Açılışta bir konuşma yapan Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, “Belediyemiz ile Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü işbirliğinde bu yıl toplam 46 kurs açıldı. Açılan kurslarımızda toplam 769 kursiyer kurs görerek sertifika almaya hak kazandı. Bugün burada bayanların bir yıl boyunca yapmış oldukları el emeği göz nuru ürünleri gezip göreceğiz. Bayanların yapmış olduğu bu ürünler ailelerine de gelir getirecek aile ekonomisine katkı sağlayacak boyuta getirmek için bir çalışma yürütmeyi de planlayacağız. Bizim asıl amacımız bir meslek edindirme kurs merkezi oluşturmak. Bunun için çalışmalarımıza başladık. Eğitim Kültür Merkezi binası ve Köprübaşı Mahallemizdeki eski Tekel tütün depolarını meslek edindirme kurs merkezine çevireceğiz. Böylece işsiz geçlerimize İŞKUR işbirliğinde meslek edindirme kursları açarak sanayicinin ihtiyaç duyduğu kalifiye elemanı yetiştireceğiz. Bugün bu kurs merkezinde bayanların yapmış olduğu çalışmalar tüm erkeklere de örnek teşkil edecektir” dedi.
\n
\n  
\n
\n Açılışın ardından kursiyerlere sertifikaları verildi. Daha sonra bağlama kursundaki çocukların hazırladığı konser yapıldı. Öğrencilerin hazırladığı bağlama eşliğindeki konser büyük alkış aldı. Kokteylin ardından program son buldu.
\n
\n  
\n
\n ÇAY MAHALLESİ’NE DOĞALGAZ MÜJDESİ
\n
\n Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, Çay Mahallesine doğalgaz müjdesini verdi. Yıllardır doğalgaz verilemeyen Çay Mahallesi’ne önümüzdeki günlerde doğalgaz çalışmalarının başlatılacağını belirten Togar, “Bugün burada size çok büyük bir müjde veriyorum. Yıllardır Çay Mahallesi’ne doğalgaz ile ilgili sözler veriliyordu. Ama doğalgaz, imar ve çeşitli nedenlerden dolayı mahalleye getirilemiyordu. Biz seçim çalışmalarımızda söz verdik geçmiş belediye başkanının söz verip çözemediği doğalgaz sorununu seçimden hemen sonra hallettik. İşte seçim zamanında da söylediğimiz gibi ‘bu ve bu gibi sorunları sadece güçlü iktidar çözer’ dedik ve çözdük. Çay Mahallesi halkımıza hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.
\n
\n  
\n
\n İHA
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Sakaryaspor -Samsunspor maçı hangi kanalda, saat kaçta?

1 Sakaryaspor -Samsunspor maçı hangi kanalda, saat kaçta?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Samsun'a iki müjde birden

2 Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Samsun'a iki müjde birden

Başkan Zihni Şahin'den 'Siyasi pazarlık' tepkisi

3 Başkan Zihni Şahin'den 'Siyasi pazarlık' tepkisi

Deplasman yolunda kaza

4 Deplasman yolunda kaza

Samsun'da otomobilde silahlı saldırı

5 Samsun'da otomobilde silahlı saldırı

Protokol yalnız bırakmayacak... Destek için gittiler

6 Protokol yalnız bırakmayacak... Destek için gittiler

Saathane, bu projeyle cazibe merkezi olur

7 Saathane, bu projeyle cazibe merkezi olur

Erhan Usta: 'Büyüme yok, küçülüyoruz'

8 Erhan Usta: 'Büyüme yok, küçülüyoruz'

Samsunspor'dan Sakarya çıkarması

9 Samsunspor'dan Sakarya çıkarması

Samsun'da gölde kayboldu! Arama çalışmaları devam ediyor

10 Samsun'da gölde kayboldu! Arama çalışmaları devam ediyor