BELEDİYE BAŞKANI AÇIKLAMA YAPTI !

Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Amasya’da bir alanda ağaçların kesilmesi üzerine iki gündür süren eyleme ilişkin yaptığı bilgilendirme açıklamasında, Söz konusu gayrimenkul, belediyemizin bilgisi dışında Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TC

BELEDİYE BAŞKANI AÇIKLAMA YAPTI !
\n Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, konuyla ilgili yaptığı yazığı açıklamada, Amasya Merkez Hızırpaşa Mahallesi İstasyon mevkisinde Devlet Demir Yolları na ait 217 dönümlük yer Şehir İmar Planında (DDY) tahsisliyken yine (DDY) talebi üzerine 07 Kasım 2006 tarihinde Revizyon İmar Planı yapılmıştır. Bu planda Pazar Alanı, Açık Fuar ve Rekreasyon Alanı (Festival Alanı) Semt Spor Alanı (Yeni Kapalı Spor Salonu), Ticari Alanlar, Eğitim Tesisleri Alanı, Özel Proje Alanı, Akaryakıt ve LPG İstasyonu olarak düzenlenmiştir. 09 Temmuz 2008 tarihinde 3194 sayılı İmar Kanunu nun 18. maddesine istinaden bu bölgenin tamamında arsa ve arazi düzenlemesi (Parselasyon-İmar Uygulaması-Hamurlama) yapılarak tapuya tescil ettirilmiştir. Söz konusu gayrimenkul Belediyemizin bilgisi dışında Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) tarafından 19 Şubat 2014 tarihinde Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı na satışı yapılmıştır. Yine Belediyemizin bilgisi dışında Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) tarafından da bu alan Yap-İşlet-Devret modeliyle ihaleye çıkarılmış ve şehrimizdeki bir akaryakıt firması tarafından ihale kazanılmıştır” diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n Özdemir, “Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) belirtilen 1685 Ada, 2 Parsel 4451.95 metrekarelik yer için 30 Mayıs 2014 tarih ve 901 sayılı yazı ile 3194 Sayılı İmar Kanunu nun 20-21 ve 22 nci maddelerinde belirtilen (Müracaat tarihinden itibaren 30 gün içerisinde ruhsat verilir) kesin hükümü vardır. Bu hükme istinaden söz konusu Gayri Menkul İmar Kanunu, İmar Planı ve Planlı Alanlar Tip İmar Yönetmenlikleri ne uygun olarak hukuki süre içerisinde 23 Mayıs 2014 tarih 2014/101 sayı numarası ile Yapı Ruhsatı verilmiştir. Bundan sonraki süreç hukuki alanda takip edilecektir.” şeklinde konuştu.
\n

\n AMASYA’DA

\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da bir kişi mantar toplarken kafasından vuruldu

1 Samsun'da bir kişi mantar toplarken kafasından vuruldu

10 Aralık Pazartesi Samsun hava durumu

2 10 Aralık Pazartesi Samsun hava durumu

Yılport Samsunspor'dan Antalya planı

3 Yılport Samsunspor'dan Antalya planı

Samsun'da Hürriyet Mahallesi Muhtarı'ndan acı haber

4 Samsun'da Hürriyet Mahallesi Muhtarı'ndan acı haber

7'den 70'e Samsunspor

5 7'den 70'e Samsunspor

Dananın kuyruğu Sakarya'da kopacak

6 Dananın kuyruğu Sakarya'da kopacak

Samsun'da hırsızlığın böylesi!

7 Samsun'da hırsızlığın böylesi!

Samsun eski Vali Yardımcısı tutuklandı

8 Samsun eski Vali Yardımcısı tutuklandı

Samsun'da torbacılar adliyede

9 Samsun'da torbacılar adliyede

İlkadım Belediyesi çalışanlarına müjde

10 İlkadım Belediyesi çalışanlarına müjde