Yaşam alanları talan ediliyor

ESM Samsun Şube Başkanı Müşfik Veysel Erdoğan, Yaşam alanlarının acımasızca katledildiği, talan edildiği bir ülkede olsa olsa ancak çevrenin yası tutulur dedi\r\n

Yaşam alanları talan ediliyor
\n Enerji, Sanayi ve Maden Kamu Emekçileri Sendikası (ESM) Samsun Şube Başkanı Müşfik Veysel Erdoğan, 5 Haziran Dünya Çevre Günü kutlamalarını eleştirdi. Yaşam alanlarının, doğanın, suyun ve toprağın yağmayla karşı karşıya kaldığını söyleyen Erdoğan, Bu topraklar, bu ormanlar, bu sular hepimize lazım. Bunlar, gelecek nesillere taşınmak üzere bizlere emanet edildiler diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n GELECEĞE EMANETİMİZ
\n
\n Erdoğan açıklamalarına şöyle devam etti: Her geçen gün tüketimi körükleyerek, daha fazla üretim yapmak ve daha çok para kazanmak adına yaşam alanlarımız, tarihimiz, kültürümüz, geleceğimiz yok ediliyor. Sözde enerji açığını kapatmak adına, her akarsuyun üzerine, onlarca HES inşaatı yaparak, bu ülkenin eşsiz güzelliklerinin, tarım alanlarının, turizm merkezlerinin ortalarına nükleer santraller, termik santraller inşa edilerek bu ülkenin doğası ve yaşam alanları katlediliyor. Sorumsuzca ve kuralsızca yapılan madencilik faaliyetlerinde doğa ve çevre duyarlılığı hiçbir şekilde gözetilmiyor. Tüm canlıların yaşam kaynağı olan su, para kazanma aracı olarak görülüp ticarileştiriliyor. Bu ülkenin geleceğini sorumsuzca katledenlere sesleniyoruz. Bu topraklar, bu ormanlar, bu sular hepimize lazım. Bunlar, gelecek nesillere taşınmak üzere bizlere emanet edildiler. Bunların yok edilmesine neden olmak ya da göz yummak; bu ülkenin geleceğine ihanettir. Bu ülkede yaşayan herkesi  toprağımıza, suyumuza, havamıza ve ormanlarımıza sahip çıkmak adına ellerimizi, yüreklerimizi ve seslerimizi birleştirmeye çağırıyoruz.
\n
\n  
\n
\n Ersin DEMİR 
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Elektrikli sobadan çıkan yangın evi kullanılamaz hale getirdi

1 Elektrikli sobadan çıkan yangın evi kullanılamaz hale getirdi

Ataşehir'de 'dur' ihtarına uymayan araca ateş açıldı: 1 ölü

2 Ataşehir'de 'dur' ihtarına uymayan araca ateş açıldı: 1 ölü