Bilen de bilmeyen de konuşuyor

Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, sahil yolu ile ilgili kamuoyunda bilen bilmeyen herkesin karıştığı bir tartışma yaşandığını belirterek, yapılan eleştirileri ‘sahil etrafını denize kadar çitlerle çevirip kendine ait koloni kurmak isteyenler

 Bilen de bilmeyen de konuşuyor
\n Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, iş adamı Kerim Çubukçu nun ev sahipliği yaptığı kahvaltıya katıldı. Sevgi Kafe deki kahvaltıya Başkan Yılmaz ın yanı sıra Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Turan Çakır, Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, Büyükşehir Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili Nihat Soğuk, Samsunspor Başkanı Emin Kar ve çok sayıda sanayici, iş adamı ve sivil toplum örgütü temsilcisi katıldı.
\n
\n  
\n
\n RAHATLARI BOZULDU 
\n
\n Başkan Yılmaz burada yaptığı konuşmada, sahil yolu ile ilgili kamuoyunda bilen bilmeyen herkesin karıştığı bir tartışma yaşandığını söyledi. Şehri geleceğe taşıma yönünde dolu dizgin koşturduklarının altını çizen Yılmaz, sözü Taflan-Dereköy sahillerinde yaptıkları yol çalışmasına ilişkin sürdürülen eleştirilere getirdi. Eleştiri yapanların konuyla ilgili bilgilerinin olmadığını söyleyen Başkan Yılmaz, Son dönemde medyaya da sıkça konu olan sahile yol yapım çalışmasıyla ilgili konuda bir takım çevreler eleştiriler yansıtıyor. Eleştiriye saygılıyım ama bir şartla. O da eleştiren kişinin aynı oranda iyi yapılan işleri de konuşması lazım. Oturup iyi de yapsak yanlış da yapsak sürekli yanlış yaptığımızı konuşursan o yanlışla ilgili söylediğini de dikkate almakta zorlanıyorum. Çünkü acaba ne kadar iyi niyetli diye şüphe ediyorum. Yaptığımız iyi şeyleri de kötülersen yanlış yaptığımız şeyleri söylemenin bir kıymeti kalmıyor. Bilen de bilmeyen de konuşuyor. Fırsat bilenler de yazıyor. Bu aslında Büyükşehir Belediyesi yol yapıyor diye keyfi kaçanların, oradaki sahilin etrafını denize kadar çitlerle çevirip kendine ait koloni kurmak isteyenlerin rahatının bozulmasıdır” dedi.
\n
\n  
\n
\n NAKIŞ GİBİ İŞLEMEYE ÇALIŞIYORUZ
\n
\n Proje hakkında davetlileri bilgilendiren Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, Yaptığımız proje şu: Biz, Kirazlık Petrol Ofisi arkasından Kızılırmak Kuş Cenneti ne kadar uzanan 40 kilometrelik sahili, deniz ve kara ilişkisini alıp nakış gibi işlemeye çalışıyoruz. Aslında Samsun ile Dereköy sahili arasında ulaşım amaçlı bir yola ihtiyaç yok. Samsun da hiç kimse yol yapın da Dereköy e sahilden gidelim diye bir talepte bulunmuyor. Biz de Samsun un parasını ambarda bulmadık. Samsun dan Dereköy e kadar sahilden yol yapma ihtiyacı yok. Ama Samsun dan Dereköy e, hatta Kızılırmak Kuş Cenneti ne kadar olan güzergahın bir rekreasyona, düzene tabi tutulup bir turizm gerdanı haline getirilmeye Samsun un ihtiyacı var. Çünkü Samsun ile Kuş Cenneti arası, 40 kilometre. Dünyanın çok az şehrinde 40 kilometrelik deniz dalgasının sahilini suladığı şehir var. İzmir de dahi böyle bir sahil yok. Samsun sahilleri bizim en kıymetli hazinemiz. Biz bunun kıymetini bilmiyoruz diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n ÇOBANLI SAPAĞI NA RIHTIM
\n
\n Çobanlı Sapağı nda 275 metre uzunluğunda fore kazık çakarak bir rıhtım yapmak için ihale hazırlıkları içinde olduklarını açıklayan Başkan Yılmaz, sözlerini şöyle tamamladı: “Kurupelit te zaten marinamız var. Kurupelit ten sonra 16 kilometrelik Dereköy e kadar olan kısımda da en az iki tane rıhtım yapmamız lazım. Şimdi buralara iskeleler yapacağız. Bu tahkimatları yaptığımızda deniz sahilimizi oymayacak. Bunu yapmak zorunda olduğumuz için yapıyoruz. Bu iskelelere insanlar geldiğinde kahve ve çay içebilecekleri mekanlar yapıp bu 16 kilometrelik alanı insanların kullandığı yerler haline getireceğiz. Marka firmalar sahile geldikçe sahilimiz de değer kazanacak. Burası canlanacak. Samsun u geliştirmeye, sahip olduğu 40 kilometrelik sahil şeridini bir turizm öğesi haline getirmeye yönelik çaba içerisindeyiz.
\n
\n  
\n
\n İHA 
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da bir kişi mantar toplarken kafasından vuruldu

1 Samsun'da bir kişi mantar toplarken kafasından vuruldu

10 Aralık Pazartesi Samsun hava durumu

2 10 Aralık Pazartesi Samsun hava durumu

Yılport Samsunspor'dan Antalya planı

3 Yılport Samsunspor'dan Antalya planı

Samsun'da Hürriyet Mahallesi Muhtarı'ndan acı haber

4 Samsun'da Hürriyet Mahallesi Muhtarı'ndan acı haber

7'den 70'e Samsunspor

5 7'den 70'e Samsunspor

Dananın kuyruğu Sakarya'da kopacak

6 Dananın kuyruğu Sakarya'da kopacak

Samsun'da torbacılar adliyede

7 Samsun'da torbacılar adliyede

Profesörlerden kritik uyarı

8 Profesörlerden kritik uyarı

Görenler şaştı kaldı! Korku filminden çıkmış gibi...

9 Görenler şaştı kaldı! Korku filminden çıkmış gibi...

Samsun'da hırsızlığın böylesi!

10 Samsun'da hırsızlığın böylesi!