Çifte vatandaşlıkla Avrupa ya vizesiz gidiyoruz

Karayipler in en güzel ada ülkesi olan St. Kitts ve Nevis, Türk vatandaşlarına ikinci vatandaşlık verme hakkı tanıdı.\r\n

Çifte vatandaşlıkla Avrupa ya vizesiz gidiyoruz
\n St. Kitts ve Nevis Başbakanı Denzil Douglas, Ülkemize yatırım yapan Türkler aynı zamanda ülkemizde de yaşayabilecekler dedi.
\n
\n Arton Capital ve Şen International’ın ev sahipliğini yaptığı, İstanbul Çırağan Sarayı nda düzenlenen gala yemeğine St. Kitts ve Nevis Başbakanı Denzil Douglas, Kanada Vatandaşlık ve Göçmenlik Eski Bakanı ve Dünya Ekonomik Forumu Global Göç Konseyi üyesi Sergio Marchi, Arton Capital Küresel Başkanı ve CEO’su Armand Arton ve Şen International Başkanı Mazlum Şen ile çok sayıda davetli katıldı.Şen International Başkanı Mazlum Şen özellikle Türk iş adamlarının büyük sıkıntılar yaşadığı vize sorununa çifte vatandaşlık hakkıyla çözüm bulunabildiğini dile getirdi. Şen, ada ülkesi olan St. Kitts in Türk vatandaşlarına bu hakkı tanıdığını belirterek, St. Kitts in en büyük avantajı, yatırım yapan ya da oradan garyimenkul alan iş adamları ve Türk vatandaşlarına verdiği pasaport. Bu pasaport sayesinde Avrupa ve Kanada dahil olmak üzere bir çok ülkeye vizesiz seyahat edilebilecek dedi.St. Kitts Ve Nevis Başbakanı Denzil Douglas ise ülkesinin Karayip lerde en çok yatırım alan ülke olduğunu belirterek, Türkiye, istikrarlı bir büyümeye sahip. Bunun için ülkemizin kapılarını Türk vatandaşlarına açıyoruz. Özellikle yatırım yapacak iş adamları çok kolay şekillerde karşılanacaklar. Sadece yatırım yapın demiyoruz, aynı zamanda ülkemizde vatandaşlık hakkı da veriyoruz dedi.St. Kitts, yatırım yapan Türk iş adamlarına vatandaşlık hakkı verdiği gibi, ülkelerinde kazanılan paradan 10 yıl süreyle vergi de almıyor. Yatırım yapan iş adamları, kazandıkları paraları ister Türkiye ye isterse de başka bir ülkeye hiç bir ek ücret ödemeden aktarabiliyor. Bunun yanı sıra ülkede, çifte vatandaşlık konusunda sıkı tedbirler de almış durumda, ticari sicili düzgün, sabıkası olmayan ve yatırım yapan ya da gayrimenkul alan kişilere vatandaşlık hakkı tanınıyor. Türk vatandaşları St. Kitts e vizesiz olarak da girebiliyorlar.
\n
\n  
\n
\n İHA
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Tekirdağ'da yoğun kar: Eğitime 1 gün ara

1 Tekirdağ'da yoğun kar: Eğitime 1 gün ara

Eğlence mekanında silahlı kavga: 2 yaralı

2 Eğlence mekanında silahlı kavga: 2 yaralı

Genç kadını otomobille metrelerce sürükledi

3 Genç kadını otomobille metrelerce sürükledi

Erdek - Bandırma karayolu aşırı yağıştan dolayı kapandı

4 Erdek - Bandırma karayolu aşırı yağıştan dolayı kapandı

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, AB büyükelçileriyle bir araya geldi

5 CHP Lideri Kılıçdaroğlu, AB büyükelçileriyle bir araya geldi

Şuhut'ta sağanak yağış esnaflara zor anlar yaşattı

6 Şuhut'ta sağanak yağış esnaflara zor anlar yaşattı

Beykoz'da istinat duvarı evin üzerine yıkıldı

7 Beykoz'da istinat duvarı evin üzerine yıkıldı