AĞAÇ EYLEMİNİ SÜRDÜRENLERE SESLENDİ

Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, ilde akaryakıt istasyonu yapılması planlanan alanda ağaçların kesilmesi üzerine geçen Salı günü başlatılan eyleme katılan vatandaşlara sağduyu çağrısı yaptı.\r\n

AĞAÇ EYLEMİNİ SÜRDÜRENLERE SESLENDİ
\n Amasya Belediyesi’nin de itirazları üzerine Samsun Bölge İdare Mahkemes ine dava açıldığını belirten Başkan Özdemir, “Bundan sonra hukuk süreci başlamıştır. Hukukun vereceğiz sonuca hepimiz saygılı olacağız. Olumlu sonuç alacağımıza inanıyorum. Buradan tüm Amasyalı hemşehrilerimize sağduyulu davranmalarını ve hassasiyetlerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. Daha da uç noktalara götürerek, marjinal gruplara, istenmeye gruplara da fırsat vermeme açısından bu işin tatlılığa bağlanmasını kendilerinden istirham ediyorum. Bu işin tatlıya bağlanmasını diliyorum” dedi.
\n
\n  
\n
\n Arazinin mülkiyetinin bir firmaya devredildiğini anımsatan Özdemir, “Uzun zamandır şehir imar planında akaryakıt istasyonu olarak gözüken bir alanımız. Yasal olarak hiçbir problemi olmayan alanda ruhsat başvurusuna bir ay içerisinde cevap verme zorunluluğundan dolayı belediyemiz tarafından ruhsat verme zorunda kalmıştık. Aksi takdirde, verilmediği takdirde o ticari kayıplarının şahsımızdan tazmin etme noktasında girişimleri olacaktı. Hukuk devleti içerisinde, hukuk kurallarına uyma zorunluluğumuz var. Biz hukuk kuralları içerisinde vermiş olduğumuz bu ruhsatı geriye dönük, geçmişteki yapılan imar planlarının iptali noktasındaki idare mahkemesine davamız açılmıştır. Bundan sonra hukuk süreci başlamıştır. Hukukun vereceğiz sonuca hepimiz saygılı olacağız” diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n Amasya Belediyesi’nin son 5,5 yılda 450 bin ağaç diktiğini ve şehirde toplu fidan dikimi yapılacak alan aramakta güçlük çekildiğini anımsatan Cafer Özdemir, “Son 5,5 yılda 450 bin civarında fidan dikmişiz. Sadece Amasya misketinden bir bölgemizde bin 500 fidan dikmişiz. Biz, Amasya’nın yeşili korumak amacıyla her yıl büyük törenler, çeşitli sivil toplum örgütleriyle, okullarımızla ağaç dikme kampanyaları yapıyoruz” şeklinde konuştu.
\n
\n  
\n
\n İHA
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Sakaryaspor -Samsunspor maçı hangi kanalda, saat kaçta?

1 Sakaryaspor -Samsunspor maçı hangi kanalda, saat kaçta?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Samsun'a iki müjde birden

2 Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Samsun'a iki müjde birden

Başkan Zihni Şahin'den 'Siyasi pazarlık' tepkisi

3 Başkan Zihni Şahin'den 'Siyasi pazarlık' tepkisi

Deplasman yolunda kaza

4 Deplasman yolunda kaza

Protokol yalnız bırakmayacak... Destek için gittiler

5 Protokol yalnız bırakmayacak... Destek için gittiler

Samsun'da otomobilde silahlı saldırı

6 Samsun'da otomobilde silahlı saldırı

Saathane, bu projeyle cazibe merkezi olur

7 Saathane, bu projeyle cazibe merkezi olur

Erhan Usta: 'Büyüme yok, küçülüyoruz'

8 Erhan Usta: 'Büyüme yok, küçülüyoruz'

Samsunspor'dan Sakarya çıkarması

9 Samsunspor'dan Sakarya çıkarması

Samsun'da bir kişi gölde kayboldu! Arama çalışmaları devam ediyor

10 Samsun'da bir kişi gölde kayboldu! Arama çalışmaları devam ediyor