Kıyafet Kardeşliği

Çarşamba Durmuş Torun İlkokulu öğretmeni Esra Akşanlı tarafından sosyal sorumluluk kapsamında hazırlanan Kıyafet Kardeşliği projesiyle öğrenciler kıyafetlerini birbirleriyle değiştirdi\r\n

 Kıyafet Kardeşliği
\n Çarşamba Durmuş Torun İlkokulu öğretmeni Esra Akşanlı nın hazırladığı Kıyafet Kardeşliği projesi kapsamında öğrencilerin evlerindeki üzerlerine uymayan ya da fazla olan giysilerini okula getirmek suretiyle ihtiyacı olan arkadaşlarıyla paylaşmaları sağlandı. Tüm okulu kapsayan kampanya için, sınıfça afişler hazırlanarak okulun belli yerlerine asıldı.
\n
\n  
\n
\n Okul idaresi ve diğer kurum öğretmenlerinin de destek vermesiyle kampanya, kısa sürede büyüdü. Kampanya süresince öğrenciler tarafından getirilen kıyafetler, çok amaçlı salonda sergilenerek ihtiyaç sahibi öğrencilerin öğretmenleri eşliğinde beğendikleri kıyafetleri almaları sağlandı. 
\n
\n  
\n
\n Akşanlı, projeyi öğrencileriyle planladıklarını, tanıtımı için okul içinde çeşitli etkinlikler gerçekleştirdiklerini belirtti. Projesinin kısa sürede tüm okulu kapsadığını açıklayan Akşanlı, Hiçbir öğrencimizi bu proje kapsamında rencide etmemek için velileri proje dışında tutmayı tercih ettik. Evlerinde bulunan fazla kıyafetleri, kendilerine olmayan kıyafetleri getiren öğrenciler, kendi aralarında bu kıyafetleri paylaştı. Öğrencilerimize sosyal sorumluluk katmak adına güzel bir proje oldu dedi.
\n


EN ÇOK OKUNANLAR