Büyük buluşma

Çarşambalılar 2. Büyük Buluşma Günü, Samsun Valisi Hüseyin Aksoy un katılımıyla gerçekleştirildi. Düzenlenen etkinliklerde, Çarşambalılar açtıkları stantlarda kültürlerini tanıttı\r\n

Büyük buluşma
\n Çarşambalılar Yardımlaşma ve Haberleşme Derneği tarafından organize edilen Çarşambalılar 2. Büyük Buluşma Günü, Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi Bahçesi nde gerçekleştirildi. Çarşamba kültürü, gelenekleri ve yemeklerinin tanıtıldığı etkinliğe, Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Atakum Kaymakamı Ali Bakoğlu, Ayvacık Kaymakamı Can Kazım Kuruca, Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, AK Parti İl Başkanı Fuat Köktaş ve il yönetim kurulu üyeleri, Büyükşehir Belediye Meclisi Başkanvekili Turan Çakır, STSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu ve yönetim kurulu üyeleri, STSO Meclis Başkanı Muharrem Durmuşoğlu, eski AK Parti Samsun Milletvekili Fatih Öztürk,  ÇADEF Başkanı Hayati Sözen ve yönetim kurulu üyeleri, Çarşambalılar Yardımlaşma ve Haberleşme Derneği Başkanı Sadettin Sarıoğlu, kurum ve kuruluşların temsilciler, iş adamları, davetliler ve vatandaşlar katıldı.
\n
\n  
\n
\n İLÇEMİZİ TANITIYORUZ
\n
\n Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Çarşambalılar Yardımlaşma ve Haberleşme Derneği Başkanı Sadettin Sarıoğlu, derneklerinin amacının hemşehrilerle yardımlaşma ve haberleşmeyi sağlarken örf, adet, gelenek ve görenekleri de yaşatmak olduğunu söyledi. Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ise, Kültürel kompozisyonu ortaya koymak için çaba harcıyoruz. Bu zenginliği görebilmek için şehir dışından gelen hemşehrilerimiz de oldu diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n TANITIM AÇISINDAN ÖNEMLİ
\n
\n Samsun Valisi Hüseyin Aksoy ise, kültürel etkinlikler ve geleneksel kültürlerin yaşatılması ve gelecek nesillere aktarılmasının büyük önem tayıdığını belirterek, Geleneksel olarak üretimini yaptığımız ve zaman geçtikçe unutulmaya yüz tutan birçok konunun bu etkinliklerle yeniden ayağa kaldırılması bakımından bu etkinlikleri önemsiyorum. Çarşamba, Samsun un en önemli ilçelerinden birisidir. Bu tür etkinlikler, farklı illerdeki hemşehrilerimizin de biraraya gelmesini sağlıyor şeklinde konuştu.
\n
\n Çarşambalılar buluşmasında geleneksel düğün yemeği davul zurna eşliğinde ikram edildi. Etkinlik, içerisinde Çarşamba türkülerinin yer aldığı müzik dinletisiyle devam etti.
\n
\n  
\n
\n Ersin DEMİR 
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Sakaryaspor -Samsunspor maçı hangi kanalda, saat kaçta?

1 Sakaryaspor -Samsunspor maçı hangi kanalda, saat kaçta?

Deplasman yolunda kaza

2 Deplasman yolunda kaza

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Samsun'a iki müjde birden

3 Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Samsun'a iki müjde birden

Protokol yalnız bırakmayacak... Destek için gittiler

4 Protokol yalnız bırakmayacak... Destek için gittiler

Başkan Zihni Şahin'den 'Siyasi pazarlık' tepkisi

5 Başkan Zihni Şahin'den 'Siyasi pazarlık' tepkisi

Samsun'da otomobilde silahlı saldırı

6 Samsun'da otomobilde silahlı saldırı

Erhan Usta: 'Büyüme yok, küçülüyoruz'

7 Erhan Usta: 'Büyüme yok, küçülüyoruz'

Saathane, bu projeyle cazibe merkezi olur

8 Saathane, bu projeyle cazibe merkezi olur

Samsun'da bir kişi gölde kayboldu! Arama çalışmaları devam ediyor

9 Samsun'da bir kişi gölde kayboldu! Arama çalışmaları devam ediyor

Samsunspor'dan Sakarya çıkarması

10 Samsunspor'dan Sakarya çıkarması