Türkiye nin öz sahiplerisiniz

Samsun Balkan Türkleri Kültür Haberleşme ve Dayanışma Derneği nin 16. Etli Kazan Pilavı Günü Şenliği nde Tekkeköy Kaymakamı İbrahim Küçük, Ülkemizde balkan Türkleri denildiğinde, dışardan gelen bir kesim olarak adlandırılmakta, ancak bu ülkenin öz be öz

 Türkiye nin öz sahiplerisiniz
\n Samsun un Tekkeköy İlçesi Asarağaç Piknik ve Mesire Alanı’nda, Samsun Balkan Türkleri Kültür Haberleşme ve Dayanışma Derneği  tarafından düzenlenen, 16. Geleneksel Etli Kazan Pilavı Günü şenliğinde mübadiller biraraya geldi. 20 kazan etli pilavın dağıtıldığı şenrlikte çocuklar ve yetişkinler arasında yapılan halk dansları yarışmasında dereceye giren gruplara altın hediye edildi. 
\n
\n  
\n
\n BURASI ÖZ VATANINIZ
\n
\n Etkinlikte konuşan Tekkeköy Kaymakamı İbrahim Küçük, Ülkemizde balkan Türkleri denildiğinde, dışardan gelen bir kesim olarak adlandırılmakta, ancak bu ülkenin öz be öz sahipleri Balkan Türkleridir. Çünkü buradan, özel bir görev için gitmişlerdir. Daha sonra hasret duydukları toplarına geri dönmüşlerdir. Ülkemizin değişik kesimlerini oluşturan Balkan Türkleri, her nerede iyilik varsa, nerede gelişme varsa, her nerede Türklüğün zenginliği  varsa orada olmuştur. İyi ki gelmişsiniz, iyi bu ülkede varsınız ve bu ülke, öz be öz sizin vatanınız ve toprağınızdır. Sizler bu ülkenin bir parçasınız, bizlerde sizden bir parçayız diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n ATALARIMIZ BASKILARA DİRENDİ
\n
\n Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar ise, atalarının her türlü baskı ve şiddete karşı direndiğini belirterek, Can ve evlat pahasına bile olsa bu toprakları vatanları haline getirmişler. Her türlü baskı karşısında vatanlarını savunan atalarımız devletin isteği üzerine yine yollara düşmüş ve bu topraklara yerleşmişler ifadelerini kullandı. 
\n
\n Samsun Balkan Türkleri Kültür Haberleşme ve Dayanışma Derneği Başkanı Cihat Yılmaz da derneklerinin her geçen gün daha da büyüdüğünü söyledi.
\n
\n  
\n
\n YOĞUN KATILIM
\n
\n Konuşmaların ardından Başkan Cihat Yılmaz, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar a katkılarından dolayı teşekkür plaketi verdi. Protokol üyeleri için hazırlanan Protokol kazan pilavı açılarak dağıtıldı. Şenliğe Baro Başkanı Necat Anıl, Samsun Milli Eğitim Müdürü Aytekin Girgin, Tekkeköy İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Yusuf Yurdagül, AK parti İl Başkan Yardımcısı Muharrem Göksel, Tekkeköy İlçe Başkanı Yusuf Güngör, eski Samsun Milletvekili Fatih Öztürk, eski Tekkeköy Belediye Başkanı Hayati Tekin, Samsun Mübadele Derneği Başkanı Erdoğan Özoral, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri katıldı.
\n
\n  
\n
\n Bayram OK 
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Tekirdağ'da yoğun kar: Eğitime 1 gün ara

1 Tekirdağ'da yoğun kar: Eğitime 1 gün ara

Eğlence mekanında silahlı kavga: 2 yaralı

2 Eğlence mekanında silahlı kavga: 2 yaralı

Genç kadını otomobille metrelerce sürükledi

3 Genç kadını otomobille metrelerce sürükledi

Erdek - Bandırma karayolu aşırı yağıştan dolayı kapandı

4 Erdek - Bandırma karayolu aşırı yağıştan dolayı kapandı

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, AB büyükelçileriyle bir araya geldi

5 CHP Lideri Kılıçdaroğlu, AB büyükelçileriyle bir araya geldi

Şuhut'ta sağanak yağış esnaflara zor anlar yaşattı

6 Şuhut'ta sağanak yağış esnaflara zor anlar yaşattı

Beykoz'da istinat duvarı evin üzerine yıkıldı

7 Beykoz'da istinat duvarı evin üzerine yıkıldı