OMÜ ilk pilotlarını mezun etti

OMÜ UZAYTEM Uçuş Eğitim Organizasyonu nda hususi pilot lisansı eğitimi alan öğrenciler mezun oldu\r\n

OMÜ ilk pilotlarını mezun etti
\n Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Havacılık ve Uzay Teknolojileri Uygulama ve Araştırma Merkezi (UZAYTEM)   Uçuş Eğitim Organizasyonu nda hususi pilot lisansı (A) eğitimi alan öğrenciler mezun oldu. OMÜ Sivil Havacılık Yüksekokulu Müdürü ve UZAYTEM Uçus Eğitim Organizasyonu Birimi Sorumlusu Prof. Dr. Ferşat Kolbakır, Türkiye nin en yeni uçuş okulu olmalarına rağmen dünya standartlarında pilotaj eğitimi verdiklerini söyledi.
\n
\n  
\n
\n Türkiye nin pilot açığını OMÜ UZAYTEM Uçuş Eğitim Organizasyonu birimi olarak kapatacaklarını savunan Kolbakır, 24 Aralık 2013 te pilotaj eğitimi vermeye başladık. Hususi pilot lisansı eğitimi alarak Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünün gerçekleştirdiği denetim ve kontrol uçuşlarında başarılı olan 5 öğrencimiz bröve takmaya hak kazandı. Bunun mutluluğunu yaşıyoruz dedi.
\n
\n Ticari pilot lisansı ve hava yolu pilotluğu eğitimi verme yetkisi almak ve eğitimlere başlamak için çalışma yürüttüklerini vurgulayan Kolbakır, geleceğin pilotlarını yetiştirdiklerini  belirtti. Kolbakır, UZAYTEM Uçuş Eğitim Organizasyonu  olarak uçak filosunu büyütmeyi amaçladıklarını ve bu yolda da önemli adımlar attıklarını da söyledi.
\n


EN ÇOK OKUNANLAR