TSK dan bayrağın indirilmesi ile ilgili açıklama

TSK, Diyarbakır da kışla içinde direkte asılı bulunan Türk Bayrağı nın indirilmesi ile ilgili açıklama yaptı.\r\n

TSK dan bayrağın indirilmesi ile ilgili açıklama
\n TSK dan yapılan açıklamada, bayrağı indiren çocuk olduğu için askerin hassasiyet gösterdiği ve iki el uyarı ateşiyle yetinildiği belirtildi.
\n
\n  
\n
\n Açıklamada, Çocuklar ve kadınlar kullanılarak provakatif maksatlı yapıldığı, sivil ölümlerin amaçlandığı ve böylelikle kitlesel eylemlere zemin hazırlanması istendiği değerlendirilen ve tahammül sınırlarını zorlayan bu tür eylemlere karşı serin kanlı davranılmaya gayret sarf ediyoruz. Bayrağa saldırıda bulunanları nefretle kınıyoruz. denildi.
\n
\n  
\n
\n Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan açıklama şöyle:
\n
\n 07 Haziran 2014 tarihinde Diyarbakır Lice ilçesinde hayatını kaybeden bir kişinin, 08 Haziran 2014 tarihinde Diyarbakır da yapılan cenazesinin defnedilmesi maksadıyla toplanan bazı gruplar tarafından, Bağlar ilçe merkezinde kanunsuz toplantı ve gösteri yürüyüşü yapılmıştır.
\n
\n  
\n
\n Gösterici gruplar söz konusu cenazenin defnedildiği mezarlığın yakınında bulunan 2 nci Hava Kuvvet Komutanlığına ait Kuzey Nizamiyesi bölgesinde bulunan bir nöbet kulübesine taşlı saldırıda bulunmuşlardır.
\n
\n Bir kısmı çocuk olan göstericilerin arasında bulunan yüzü kapalı bir şahıs, nizamiye dış kapısından içeri atlayıp iki fens teli arasında bulunan araç kontrol bölgesine girerek, bayrak direğine tırmanmıştır. Bölgeye sevk edilen tim tarafından şahsı ikaza yönelik havaya iki el uyarı ateşi yapılmış ve sesle ikazda bulunulmasına rağmen söz konusu şahıs bayrağımızı gönderden almıştır.
\n
\n Çocuklar ve kadınlar kullanılarak provakatif maksatlı yapıldığı, sivil ölümlerin amaçlandığı ve böylelikle kitlesel eylemlere zemin hazırlanması istendiği değerlendirilen ve tahammül sınırlarını zorlayan bu tür eylemlere karşı serin kanlı davranılmaya gayret sarf edilmektedir.
\n
\n  
\n
\n Yüce Türk Ulusunun sembolü, her zerresi şehit kanıyla bezenmiş bağımsızlığımızın işareti Türk Bayrağına, hiç bir değerden nasibini almamış bir şahıs tarafından saldırıda bulunulmasını nefretle kınıyor, bu saldırıyı yapan kişinin bulunup gerekli cezanın verilmesinin takipçisi olunacağının ve hiçbir kişi veya grubun Şanlı Türk Bayrağını dalgalandığı gönderinden indiremeyeceğinin bilinmesi kamuoyuna saygıyla duyurulur.
\n
\n Yüzleri kapalı bir grup, Diyarbakır da 2. Hava Kuvveti Komutanlığı nın arka kapısının olduğu bölgedeki duvardan atlayarak kışla içinde direkteki Türk bayrağını indirmişti.
\n


EN ÇOK OKUNANLAR