GİRESUN DA GERGİNLİK

Giresun’un Piraziz İlçesi ndeki bir lisenin yurt inşaatında çalışan işçilerin İstiklal Marşı söylenirken çalışmaya devam etmeleri, öğrencilerin tepkisine neden oldu. Öğrencilerle işçiler arasında çıkan tartışma polisin araya girmesiyle önlendi. Olayı duya

GİRESUN DA GERGİNLİK
\n Giresun’un Piraziz İlçesi ndeki Piraziz İsmail Yücel Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nin 200 kişilik yurt inşaatında çalışan Güneydoğu illerinden gelen işçilerin İstiklal Marşı söylenirken çalışmaya devam etmeleri üzerine, öğrencilerle işçiler arasında tartışma çıktı. Büyüyen tartışma arbedeye dönüştü. Bunun üzerine müdahale eden polis ekipleri işçileri yurt inşaatı binasına sokarak bekletti, olayı yatıştırdı.
\n
\n  
\n
\n Bu sırada okulda yaşananları duyan ilçe sakinleri, okulun ön kapısında ve arka bahçesinde toplandı. İşçilere tepki için okula girmeye çalışan gruba Çevik Kuvvet ekipleri izin vermedi. Okulan arka bahçesinde toplanan bir grup, işçilerin bulunduğu inşaata taş attı. Bazı vatandaşlar da taş atan kişileri engelledi.
\n
\n  
\n
\n Tepkinin büyümesi üzerine inşaatta çalışan işçiler zırhlı araçlarla okuldan çıkartıldı. Çevrede biriken kalabalık ise ekipleri aşarak işçilere ulaşmaya çalıştı ancak polisin biber gazlı müdahalesi ile karşılaştı. Gazdan etkilenen bazı vatandaşlar da ambulansla hastaneye götürüldü.
\n
\n  
\n
\n İnşaattan zırhlı araçla çıkarılan 8 işçi ifadeleri alınmak üzere Giresun Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Biber gazıyla müdahale edilmesine tepki gösteren vatandaşlar  polisle tartışmaya başladı. Bunun üzerine olay yerine gelen Kaymakamı Hüseyin Çam ile Belediye Başkanı Hüseyin Görgülüoğlu vatandaşları yatıştırmaya çalıştı. Okula girip İstiklal Marşı okuyan vatandaşlar daha sonra dağıldı.
\n
\n  
\n
\n DHA
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Eşini ve çocuğunu öldürdükten sonra intihar girişiminde bulunan şahıs hayatını k

1 Eşini ve çocuğunu öldürdükten sonra intihar girişiminde bulunan şahıs hayatını k

Bilecik'te yol verme meselesi kanlı bitti: 1 yaralı

2 Bilecik'te yol verme meselesi kanlı bitti: 1 yaralı

Kaçak kazı yaparken yakalanan şüpheliler tutuklandı

3 Kaçak kazı yaparken yakalanan şüpheliler tutuklandı

Tavşanlı - Emet Karayolunda trafik kazası: 7 yaralı

4 Tavşanlı - Emet Karayolunda trafik kazası: 7 yaralı

Samsun'da balık bereketi

5 Samsun'da balık bereketi

Marmaris'te çıkan yangında 78 yaşındaki kadın hayatını kaybetti

6 Marmaris'te çıkan yangında 78 yaşındaki kadın hayatını kaybetti

17 Aralık Pazartesi Samsun hava durumu

7 17 Aralık Pazartesi Samsun hava durumu

'Kar Kaplanları' ölüme meydan okuyor

8 'Kar Kaplanları' ölüme meydan okuyor

KÜÇÜK İŞLER CANIM

9 KÜÇÜK İŞLER CANIM

Yunaistan'da TV kanalına bombalı saldırı

10 Yunaistan'da TV kanalına bombalı saldırı