DIŞ CEPHEYE BELEDİYE DESTEĞİ

Samsun Büyükşehir Belediyesi, meclis üyelerine otopark ve sosyal tesislerde indirim sağlayan kartları dağıttı. Gündemde ise bina dış cephelerine yapılacak estetik için belediye bütçesinden yüzde 25 katkı talebi komisyona havale edildi\r\n

DIŞ CEPHEYE BELEDİYE DESTEĞİ
\n Büyükşehir Belediye Meclisi Haziran ayı ilk toplantısı Büyükşehir Belediye Meclisi Başkan Vekili Turan Çakır başlandığında gerçekleştirildi. Meclis yoklamasının ardından gündemde yer alan 34 madde ilgili komisyonlara havale edilirken, ek olarak dört yeni madde daha gündeme alındı.
\n
\n  
\n
\n ‘YÜZDE 25’İ BELEDİYEDEN’
\n
\n Büyükşehir Belediye Meclisi Başkan Vekili Turan Çakır, ek gündem maddeleri arasında binaların dış cephesinin giydirilmesine yönelik çalışmaların bulunduğu madde hakkında bilgi vererek, “Belediyemizde Estetik Kurulu var. Bu kurulun almış olduğu kararlar çerçevesinde kent estetiğine uygun binaların dış cephelerinin giydirilmesiyle ilgili bir gündem maddesi var. Bu şehrimize ciddi anlamda önemli bir değişim ve gelişim kazandıracaktır. Görsel anlamda katkı sağlayacaktır. Bununla ilgili olarak belediyeler bu tür masrafları kendi bütçelerinden yapabilecekleri gibi yapmış oldukları harcamaların tamamını bina sahiplerine yükleyebiliyor. Biz meclis üyelerimizin de katkısıyla yüzde 75’lik kısmını bina sahiplerinin, yüzde 25’inin ise belediyemiz tarafından ödenmesi  yönünde bir maddedir” dedi.
\n
\n  
\n
\n MECLİSE ‘1 TL’ JESTİ
\n
\n Toplantıda ayrıca meclis üyelerine üzerlerinde bilgilerinin yer aldığı özel kartlar verildi. Meclis Başkan Vekili Turan Çakır, kartlarla ilgili bilgilendirme yaparak, “Dağıtılan ve üzerinizde bilgilerinizin yer aldığı bu kartlarla Bulvar AVM altındaki otoparktan saat sınırlaması olmaksızın 1 TL’ye faydalanacaksınız. Aynı zamanda Büyükşehir Belediyesine ait sosyal tesislerde yüzde 15’lik bir indirime sahip olacaksınız. Kartlarınız tramvay ve otobüste özel bir indirim sağlamayacak” diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n Ahmet Çağdaş ÇATOĞLU 
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Sakaryaspor -Samsunspor maçı hangi kanalda, saat kaçta?

1 Sakaryaspor -Samsunspor maçı hangi kanalda, saat kaçta?

Deplasman yolunda kaza

2 Deplasman yolunda kaza

Sakaryaspor-Samsunspor maçı canlı anlatım

3 Sakaryaspor-Samsunspor maçı canlı anlatım

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Samsun'a iki müjde birden

4 Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Samsun'a iki müjde birden

Samsunspor zirve fırsatını kaçırdı

5 Samsunspor zirve fırsatını kaçırdı

Protokol yalnız bırakmayacak... Destek için gittiler

6 Protokol yalnız bırakmayacak... Destek için gittiler

Başkan Zihni Şahin'den 'Siyasi pazarlık' tepkisi

7 Başkan Zihni Şahin'den 'Siyasi pazarlık' tepkisi

Silahlı saldırı: 2 yaralı

8 Silahlı saldırı: 2 yaralı

Samsun'da otomobilde silahlı saldırı

9 Samsun'da otomobilde silahlı saldırı

MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin: 'Anlaşamazsak yarışırız'

10 MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin: 'Anlaşamazsak yarışırız'