‘Bayrak’ tepkisi

Türk Enerji-Sen Orta Karadeniz Şube Başkanı Şuayip Deniz Demir, “Çanakkale Savaşı’nda bayrağımız inmesin diye binlerce vatan evladı şehit olmamış, sanki hiç Kurtuluş Savaşı vermemişiz gibi davranıyoruz” dedi\r\n

‘Bayrak’ tepkisi
\n Türkiye Enerji-Sanayi ve Madencilik Hizmet Kolu Kamu Emekçileri Sendikası (Türk Enerji-Sen) Orta Karadeniz Şube Başkanı Şuayip Deniz Demir, terör örgütü mensupları tarafından, Diyarbakır’daki Hava Kuvvetlerine ait kışladaki Türk Bayrağı’nın indirilmesi olayına tepki gösterdi. Demir, “Bayrağımızı indiren bölücü zihniyeti lanetliyoruz” diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n SESSİZ KALANLARI KINIYORUZ
\n
\n Demir, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Son günlerde ülkemizin bazı kesimlerinde birtakım olaylar yaşanmakta, bölücü örgüt mensupları tarafından günlerce karayolu kapatılmakta, örgüt mensupları tarafından sözde devletmiş gibi yol kontrolleri yapılmakta, yeniden çağdaş biçimde inşa edilen karakol inşaatlarına saldırılmakta, bazı bölücü fikre mensup milletvekilleri tarafından kışkırtıcı ve devletimize, bütünlüğümüze aykırı beyanlar verilmektedir. Durum göstermektedir ki, bebek katilini öven devlet görevlilerinin yanı sıra vatan toprağını, bayrağımızı muhafaza etmekle mükellef askeri görevliler, görevlerini ifa etmemişlerdir. Biz hem bu açılım süreci ile terör örgütünü sivil halkın temsilcisi yapılmasını, hem işin bu noktaya getirilerek askeri birliklerde bayrak indirilmesini, hem de bu duruma sessiz kalan yetkilileri kınıyoruz. Bayrağımızı indiren bölücü zihniyeti lanetliyoruz.”
\n
\n  
\n
\n Ersin DEMİR
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Ankara'da kartpostallık kar manzaraları

1 Ankara'da kartpostallık kar manzaraları