SAMSUN KADIN DOSTU OLMA YOLUNDA

Samsun Valisi Hüseyin Aksoy Kadın Dostu Kent unvanına müracaat eden 12 ilden birisi olan Samsun da, kadının pozisyonunu daha iyi bir noktaya taşıma adına çalışmalara devam edileceğini söyledi.

SAMSUN KADIN DOSTU OLMA YOLUNDA
\n İl Kadın Hakları Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Vali Hüseyin Aksoy başkanlığında Valilik Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. 
\n
\n  
\n
\n Vali Hüseyin Aksoy, İl Kadın Hakları Koordinasyon Kurulu toplantısının açılışında yaptığı konuşmada, “Bugünkü toplantımızda İl Kadın Hakları Koordinasyon Kurulu Toplantısı ve bu toplantı çerçevesinde gündemde yer alan konular görüşülecek ve değerlendirmelerde bulunulacak. Bilindiği üzere Samsun Kadın Dostu Kent unvanına müracaat eden 12 ilimizden birisidir. Bugüne kadar Samsun’da Kadın Dostu Kent kapsamı içerisinde yürütülen önemli çalışmalar yapıldı. Yerel Eşitlik Eylem Planı hazırlanarak İl Genel Meclisi nde kabul edildi. Bununla ilgili birçok kurum ve kuruluşumuzun görüşleri alınarak programlar hazırlandı. Kadının durumu ile ilgili Samsun’da çeşitli çalışma gerçekleştirildi. Sosyal anlamda yürütülen bu çalışma kapsamında mevcut kadınımızın durumu nedir, ne değildir bütün boyutları ile ortaya konuldu. Bugün gündemde yer alan hususlar, gerçekleştirilen çalışmalar nelerdir onları gözden geçireceğiz. Yerel Eşitlik Eylem Planımızın revizyonu gündemimizde. Bu revizyonla ilgili birçok kuruma öneriler sunuldu. Bu kapsamda onlardan gelecek cevaplar çerçevesinde Yerel Eşitlik Eylem Planımızın revize edilmesi üzerinde çalışacağız. En önemlisi de bugünkü toplantımızda, Yerel Eşitlik Strateji Planı 2013- 2015 yıllarını kapsayan bir çalışmayı bu gün burada sizlere sunulacak ve üzerinde çalışılacak. Kadın Dostu Kentler kapsamı içerisinde ilimizde yürütülen çalışmalarda bir önceki dönem koordinatörlük görevini yürüten Ruşen Hanım a bugüne kadar yaptığı çalışmalar için çok teşekkür ediyoruz. Onun yerine Zerrin Yener hanım göreve başladı. Yeni arkadaşımıza bu görevinde başarılar diliyorum. Bundan sonraki koordinasyonu kendisi yürütecek. Samsun’da kadının pozisyonunu daha iyi bir noktaya taşıma adına yaptığımız çalışmalara devam edeceğiz” dedi.
\n
\n  
\n
\n Vali Aksoy’un konuşmasının ardından toplantı gündemdeki maddelerin görüşülmesi ile devam etti.
\n
\n  
\n
\n Toplantıya Tekkeköy Kaymakamı ve Vali Yardımcısı Vekili İbrahim Küçük ile İl Kadın Hakları Koordinasyon Kurulu üyeleri katıldı.
\n
\n  
\n
\n İHA
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Ankara'da kartpostallık kar manzaraları

1 Ankara'da kartpostallık kar manzaraları

İstanbul'da farklı adreslere uyuşturucu operasyonu

2 İstanbul'da farklı adreslere uyuşturucu operasyonu