ORDU KRUVAZİYER TURİZMİNE TALİP

Ordu Tanıtım Kulubü Derneği Başkanı Arzun Tosunoğlu, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) raporlarına göre, Kruvaziyer turizminin hızla arttığını belirterek, “Büyükşehir olan Ordu’nun kruvaziyer turizminden pay alması

ORDU KRUVAZİYER TURİZMİNE TALİP
\n Kruvaziyer turizminin dünya genelindeki kapasitesinin 21 milyon civarında olduğunu, bunun 2 milyon kadarının Türkiye’ye geldiğini belirten Ordu Tanıtım Kulubü Derneği Başkanı Arzun Tosunoğlu, Karadeniz kıyılarında ise Trabzon, Samsun, Amasra ve Bartın limanlarının kruvaziyer gemilerine uygun hale getirildiğine dikkat çekti.
\n
\n  
\n
\n Kruvaziyer gemilerinin Ordu’yu ziyaret etmek için 1950’lerde yapılan iskelenin rehabilite edilmesi gerektiğini kaydeden Tosunoğlu, şöyle konuştu: “Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın ‘Türkiye Turizm Stratejileri-2023 Hedefi’ programı kapsamında Ordu bulunmamaktadır. Bu Ordu için büyük kayıptır. Dünyaca ünlü kruvaziyer gemi şirketleri Ukrayna’da çıkan karışıklıklar nedeniyle rotalarını Trabzon’dan başlayarak Samsun, Amasra, Bartın ve İstanbul limanları olarak değiştirdiler. Trabzon limanına bu yıl 40 kruvaziyer gemisi gelmesi beklenmektedir. İstanbul’a gidecek olan gemiler, liman uygun olmadığı için Ordu’ya hiç uğramayacaklardır. Bu ise turizm adına büyük kayıptır.Büyükşehir olan Ordu’nun kruvaziyer turizminden pay alması gerekir.”
\n
\n  
\n
\n İHA
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Elektrikli sobadan çıkan yangın evi kullanılamaz hale getirdi

1 Elektrikli sobadan çıkan yangın evi kullanılamaz hale getirdi

Ataşehir'de 'dur' ihtarına uymayan araca ateş açıldı: 1 ölü

2 Ataşehir'de 'dur' ihtarına uymayan araca ateş açıldı: 1 ölü

Yaşlı çift ölü olarak bulundu

3 Yaşlı çift ölü olarak bulundu

Kaynanası yüzünden kendini yakmaya kalktı

4 Kaynanası yüzünden kendini yakmaya kalktı

Bursa'nın 2019 bütçesi 2 milyar 550 milyon TL

5 Bursa'nın 2019 bütçesi 2 milyar 550 milyon TL

Hırsız girdiği minibüsün sahibi olan 2 kardeşi bıçakladı

6 Hırsız girdiği minibüsün sahibi olan 2 kardeşi bıçakladı