Esnafa af müjdesi

Atakum Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Metin Sinecek, SGK nın tüm borçları yeniden yapılandıracağını belirterek, Borçta yeniden yapılandırma için başvuru süresi, borcun türüne göre değişecek dedi\r\n

Esnafa af müjdesi
\n Sosyal Güvenlik Kurumu nun (SGK) 2014 nisan ayından önce tahakkuk eden sigorta primi, emeklilik keseneği, işsizlik sigortası pirimi, isteğe bağlı sigorta primlerinde gecikme fazilerini sileceğini belirten Atakum Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Metin Sinecek, ödemelerin 18 eşit takside kadar yapılabileceğini kaydetti.
\n
\n  
\n
\n FAİZLER SİLİNECEK
\n
\n Anaparanın TÜFE-TEFE üzerinden hesaplanacağını belirten Sinecek, 2014 Nisan ayından önce tahakkuk eden sigorta primi, emeklilik keseneği, işsizlik sigortası primi, topluluk sigortası primi, sosyal güvenlik destek primi gibi pirimlerde gecikme faizleri silinecek. Anapara TÜFE-TEFE üzerinden yeniden hesaplanacak. Ayrıca SGK idari para cezalarını da yapılandırılacak. Borçta yeniden yapılanma için başvuru süresi, borcun türüne göre 3-4 ay olacak. Ödemeler ise 18 eşit takside kadar bölünecek diye konuştu. 
\n
\n  
\n
\n Ayşe KUŞCU 
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Elektrikli sobadan çıkan yangın evi kullanılamaz hale getirdi

1 Elektrikli sobadan çıkan yangın evi kullanılamaz hale getirdi

Ataşehir'de 'dur' ihtarına uymayan araca ateş açıldı: 1 ölü

2 Ataşehir'de 'dur' ihtarına uymayan araca ateş açıldı: 1 ölü

Yaşlı çift ölü olarak bulundu

3 Yaşlı çift ölü olarak bulundu