Meclis üyeleri eğitim almalı

Kadın Dostu Kentler Projesi Samsun Koordinatörü Zerrin Yener, belediyelerin toplumsal cinsiyete duyarlı hizmetler üretmesi gerektiğini belirterek, Kadınları dikkate alan hizmetlerin oluşabilmesi için belediye meclis üyelerinin eğitim alması gerekiyor de

 Meclis üyeleri eğitim almalı
\n Kadın Dostu Kentler Projesi Samsun Koordinatörü Zerrin Yener, proje kapsamında belediye kadın meclis üyelerine, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Toplumsal Cinsiyet Ana Akımlaştırma Eğitimi verildiğini kaydetti. Ankara da yapılan eğitimlere Samsun dan da belediye meclis üyesi 5 kadının katıldığını belirten Yener, belediyelerin toplumsal cinsiyete duyarlı hizmetler üretilmesi gerektiğini vurguladı.
\n
\n  
\n
\n SAMSUN DA DA YAPACAĞIZ
\n
\n Kentsel hizmetlerde kadın bakış açısının çok önemli olduğunu ifade eden Yener, Bu eğitimle, yeni seçilen ve ne yapacağını tam olarak bilemeyen üyelere, konulara  özellikle kadın bakış açısıyla nasıl bakılması gerektiğini gösterdik. Amacımız, kentsel hizmetlerde toplumsal cinsiyete duyarlı ve kadınları dikkate alan hizmetlerin oluşabilmesini sağlamak. Samsun da bu eğitimi alması  ve yaptığı işlere kadın bakış açısını koyması gereken çok fazla belediye meclis üyesi var. Bu nedenle benzer uygulamaları burada da yapmayı düşünüyoruz diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n Ayşe KUŞCU
\n


EN ÇOK OKUNANLAR