249 BİN 96 ÖĞRENCİ KARNE ALDI

Samsun’da 2013-2014 eğitim-öğretim sezonunun bitiminde 249 bin 96 öğrenci karne heyecanı yaşadı.

249 BİN 96 ÖĞRENCİ KARNE ALDI
\n Samsun’da 2013 - 2014 eğitim öğretim sezonunda 16 bin 572 öğretmen tarafından eğitim verilen 17 bin 39’u okul öncesi, 79 bin 269’u ilkokul, 81 bin 571’i ortaokul ve 71 bin 217’si lise olmak üzere toplam 249 bin 96 öğrenci karnesini aldı.
\n
\n  
\n
\n İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından İlkadım Yeşilyurt Demir Çelik İlkokulu’nda karne töreni düzenlendi. Düzenlenen karne törenine Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, İlkadım Kaymakamı Ahmet Narinoğlu, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, İl Milli Eğitim Müdürü Aytekin Girgin, Yeşilyurt Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Hikmet Yeşilyurt, ilçe milli eğitim müdürleri, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, aileler ve öğrenciler katıldı.
\n
\n  
\n
\n Törende açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Aytekin Girgin, “Eğitim insan hayatının vazgeçilmez bir olgusu ve en önemli süreçlerinden birisidir. Günümüz dünyasının uygar toplumları eğitime en çok önem veren, kuşaklarda en iyi şekilde eğiten ve eğitimdeki sorunlarına çözüm bulabilmiş toplumlardır. Ülkemizin bilgi toplumu olma yolunda hızla ilerleyen ve önüne çıkan sorunları aşmaya çalışan bir ülkedir. Nüfusumuzun çoğunluğunun gençlerden ve çocuklardan olduğu düşünüldüğünde eğitim alanında yapmamız gereken daha birçok çalışmalar olduğunu görmekteyiz” dedi.
\n
\n  
\n
\n Karne alan çocuklara başarılar dileyen Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, “Her yıl bir önceki yıla göre daha iyi bir konuma gelebilmek için bütün kurum ve kuruluşlarımız ile büyük bir gayret içersinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Samsun’da eğitimin kalitesini daha üst noktalara taşıyabilmemiz için OMÜ ile işbirliği içersinde 19 Mayıs’ın 100. yılı olan 2019 yılında Samsun’da Eğitim Vizyonu projemizi uygulamaya geçirdik. Uzun bir dönemdir bununla ilgili çalışmalarımızı yaptık. Ayrıntılı olarak birçok ilçemizde ve okulumuzda bununla ilgili çalışmaları ayrıntıları ile sürdürmeye devam ediyoruz. Temel hedefimiz eğitimin daha üst noktalara taşınması ve başarının ulusal düzeyde önemli bir aşamaya gelmesini sağlamaktır” diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n VALİDEN ÇOCUKLAR VE VELİLERE TAVSİYELER
\n
\n Tatilde çocuklara tavsiyelerde bulunan Vali Aksoy, “Çocuk tatilde bol bol dinlenin. Tatilde mutlaka dinlenmeye özen gösterin ama kendinizi sosyal ve kültürel anlamda geliştirebilecek etkinliklerden de hiç uzak kalmayın. Bu anlamda yaz tatilinizde hem dinlenin hem de sosyal faaliyetler içersinde olmaya gayret edin. Fırsatınız varsa kitap okuyun. Çünkü okuma alışkanlığımız ülke olarak çok fazla değil. Bu yaşlarda bu alışkanlığı edinebilirsek, gelecekte daha başarılı bireyler olarak kendimizi hazırlamış oluruz” şeklinde konuştu.
\n
\n  
\n
\n Velilere de öğütler veren Vali Aksoy, “Bugün çocuklarımız karnelerini aldılar. Onların karnelerinde arzu ettiğiniz notlar olmayabilir. Bunları çocuklarınıza yansıtmadan nedenleri üzerinde kendimizi sorgulamalıyız. Hangi dersten zayıfsa daha güçlü konuma nasıl gelebiliri okul müdürümüz ve öğretmenleri ile istişare edip başarıyı daha üst noktalara taşıma amacıyla bu faaliyetler içersinde yer almalıyız” ifadelerini kullandı. 
\n
\n Konuşmaların ardından okulu iyi derece ile bitirenlere hediyeleri verildi. Daha sonra öğrencilere sınıflarında karneleri dağıtıldı. Karne dağıtımının ardından Vali Hüseyin Aksoy ve beraberindekiler de okul bahçesinde son ders zilini çaldılar.
\n
\n  
\n
\n 2014 - 2015 eğitim-öğretim sezonu 15 Eylül 2014 Pazartesi açılacak.
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da inşaatta facia! 1 ölü, 1 yaralı

1 Samsun'da inşaatta facia! 1 ölü, 1 yaralı

Samsun'da taciz rezaleti! Öğrenci servisinde...

2 Samsun'da taciz rezaleti! Öğrenci servisinde...

Onur Eriş veda etti

3 Onur Eriş veda etti

Samsunspor Türkiye'ye örnek olacak

4 Samsunspor Türkiye'ye örnek olacak

Samsun'da dev operasyon: 13 gözaltı

5 Samsun'da dev operasyon: 13 gözaltı

Samsun'da 'tarla sürme' kavgası: Yaralı sayısı arttı

6 Samsun'da 'tarla sürme' kavgası: Yaralı sayısı arttı

Samsun'da tarla kavgası: 3'ü ağır, 4 yaralı

7 Samsun'da tarla kavgası: 3'ü ağır, 4 yaralı

CHP'nin adayları belli oldu! İşte o isimler

8 CHP'nin adayları belli oldu! İşte o isimler

Samsun'a geliyordu...Tonlarca hamsi yola saçıldı!

9 Samsun'a geliyordu...Tonlarca hamsi yola saçıldı!

Tepkiler çığ gibi büyüyor... Tek rakip hakemdi

10 Tepkiler çığ gibi büyüyor... Tek rakip hakemdi