ALMAN HEYETİ SAMSUN DA

Almanya-Holstein Eyaleti’ne bağlı Kiel şehrinden Samsun a davetli olarak gelen heyeti ağırlayan Samsun TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Samsun a yatırım için işbirliği çağrısında bulundu.

ALMAN HEYETİ SAMSUN DA
\n Samsun Ticaret ve Sanayi Odası(TSO) Avrupa İşletmeler Ağı Karadeniz Konsorsiyumu organizesinde Samsun a davetli olarak gelen Almanya-Holstein eyaleti ve eyalete bağlı Kiel şehri yöneticilerinden oluşan 13 kişilik heyet, Samsun TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu nu makamında ziyaret etti.
\n
\n  
\n
\n Ziyarette Almanya-Holstein Eyaleti Ekonomi, Çalışma, Ulaştırma ve Teknoloji Bakanı Reinhard Meyer, Kiel Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Ulf Kampfer ve diğer misafirlere seslenen Samsun TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Samsun a yatırım yapılabilecek alanları anlatarak, yatırım için işbirliğine hazır olduklarını söyledi. 
\n
\n  
\n
\n Samsun TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Samsun, Karadeniz in en büyük şehirdir. Samsun ayrıca ulaşım anlamında hava, deniz, demiryolu ve karayolu bakımından en rahat şehirdir. Samsun da birisi özel birisi kamuya ait 2 adet üniversitemiz bulunmaktadır. Samsun da Havza ilçemizde doğal su ile ilgili iş birliği içerisinde olunabilir. Almanya da da termal suyun çıktığı bir yatırım var. Bunun için Havza ilçemizdeki termal su içinde iş birliği içerisinde olabiliriz. Samsun ayrıca enerji yatırımına açık bir şehir. Çünkü Türkiye ye doğalgazın Rusya ve Ukrayna dan giriş yeri Samsundur. OMV şirketi Samsun a 650 milyon euroluk bir yatırım yaptılar ve işletmelerini çalıştırıyorlar. Samsun dan Almanya ya yaptığımız ihracattın birinci kalemi otomotiv yedek parçasıdır. Samsun da bu anlamda Almanya ile iş yapan birçok firmamız var. Yine bunla ilgilide işbirliği içerisinde olabiliriz. Ayrıca Samsun, kruvaziyer gemilerin yanaşabileceği bir limana sahip bizim bunla ilgili çalışmalarımız var. Kiel ile Samsun üniversiteleri ile ilgili iş birliği için elimizden geleni yaparız dedi.
\n
\n Konuşmaların ardından karşılıklı hediye takdimi yapıldı ve objektiflere poz verildi.
\n
\n  
\n
\n İHA
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Gaye Coşkun oldu

1 Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Gaye Coşkun oldu