Sorunlar masaya yatırıldı

SSMMMO, Meslek Yasasının Kabulü nün 25. yıldönümü nedeniyle düzenlenen haziran ayı olağan toplantısında, mali müşavirler ve serbest muhasebecilerin sorunları konuşuldu\r\n

Sorunlar masaya yatırıldı
\n Samsun Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (SSMMMO) Haziran ayı Olağan Toplantısı gerçekleştirildi. SSMMMO Oda Danışma Meclisi Başkanı Recep Uzun başkanlığında toplanan danışma meclisi toplantısına, Samsun Vergi Dairesi Başkanı Nazmi Erol, Grup ve Vergi Dairesi Müdürleri, SSMMMO Başkanı Hayrul Kayar, yönetim kurulu üyeleri, meclis üyeleri, serbest muhasebeciler ve mali müşavirler katıldı. 
\n
\n  
\n
\n SORUNLARIMIZIN ÇÖZÜMÜ PARLEMENTODA
\n
\n Danışma Meclisi nde konuşma yapan Hayrul Kayar, Samsun ve ülke genelinde birçok sorunumuz var. Bu sorunların çözümü de parlementodan geçiyor. Vergi Dairesi Başkanımızın bu noktada, yapılan toplantılarda sorunlarımızı dile getirmesini istiyoruz. 5786 sayılı yasa, mesleğe bir ivme kazandırdı. Mesleğe lisanssız girişin önü kapanmış oldu. Odamız da bu noktada akademik bir oda olma özelliği taşımaya başladı. Bu önemli bir gelişme. TÜRMOB, Türkiye yi Avrupa Birliği nde temsil eden bir kurum. Bu önemli bir başarı. Mali müşavirlik gelecek 10 yılın en önemli mesleklerinden birisi olacaktır. Bu meslekten emekli olanlar dahi meslekten kopamıyorlar dedi.
\n
\n  
\n
\n GÖRÜŞ ALIŞVERİŞİ YAPILACAK
\n
\n Uygulamalar hakkında bilgi veren ve yaşanılan uygulama sorunları hakkında oda üyelerinden görüş alan Samsun Vergi Dairesi Başkanı Nazmi Erol ise, sorunların çözümü noktasında elimden geleni yapacağım. Sizin sorunlarınızı dile getireceğim. Mali müşavirlerimizin yada serbest muhasebecilerimizin yardımcıları dairemize geldiklerinde sorun yaşarlarsa, öncelikle müdür yardımcılarımıza uğrasınlar. Elbette çözüm bulunacaktır. Bazı konularda sorunlar var. Samsun genelinde yapılacak çalışmalarda odamızla görüş alışverişinde bulunacağız diye konuştu. 
\n
\n  
\n
\n Meclis toplantısının tamamlanmasının ardından, SSMMMO da Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz ve Samsun Defterdarı Hayati Dinç in de katılımıyla kokteyl düzenlendi.
\n
\n  
\n
\n Ersin DEMİR
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'dan transfer atağı! İmzaya kaldı

1 Samsunspor'dan transfer atağı! İmzaya kaldı

Samsunspor'da 200 oyuncu mercek altında

2 Samsunspor'da 200 oyuncu mercek altında

69 kişi ölmüştü! Cesedine 53 yıl sonra ulaşıldı

3 69 kişi ölmüştü! Cesedine 53 yıl sonra ulaşıldı

Samsun'da demiryolunda son rötuşlar

4 Samsun'da demiryolunda son rötuşlar

Hasılat 600 bin TL

5 Hasılat 600 bin TL

Samsun'daki inşaat kazasında ihmal mi öldürdü?

6 Samsun'daki inşaat kazasında ihmal mi öldürdü?

Samsun'da gölde kaybolan balıkçının cesedine ulaşıldı

7 Samsun'da gölde kaybolan balıkçının cesedine ulaşıldı

Vali Kaymak'tan Samsunspor taraftarına müjde

8 Vali Kaymak'tan Samsunspor taraftarına müjde

Samsun'da akılalmaz kaza! 1 ağır yaralı... O anlar kameraya yansıdı

9 Samsun'da akılalmaz kaza! 1 ağır yaralı... O anlar kameraya yansıdı

Görenler şaşırıyor!

10 Görenler şaşırıyor!