ENGELLERİ KALDIRIYORUZ, CAPOEİRA YAPIYORUZ

Capoeira Gençlik ve Spor Kulübü Derneği her kesim ve yaş sınıfına hitaben etkinliklerini sürdürmeye devam ediyor. Özel bir rehabilitasyon merkezinin düzenlediği piknik etkinliğine katılarak engelli çocuklara unutulmaz bir gün yaşattılar.

ENGELLERİ KALDIRIYORUZ, CAPOEİRA YAPIYORUZ
\n Geçtiğimiz yıl “Yetenek Avcısı AVM’ler”de adlı proje ile 81 ile de 296 program gerçekleştiren Capoeira Derneği bu yılda birçok program gerçekleştirerek farkındalık oluşturmaya devam ediyor. Dans, Dövüş ve Müziği bir arada sunduğu için oldukça popüler olan Capoeira Samsun halkının ilgi odağı olmaya devam ediyor.
\n
\n  
\n
\n Samsun Emineler Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinin engelli ve ailelerine yönelik Doğupark Amfi Tiyatro yanında düzenlemiş olduğu piknik programına katılan Capoeira Derneği çocuklara ve yetişkinlere unutulmaz anlar yaşattılar. Sunulan görsel şölen ardından denemek isteyenler sahneye davet edildi. Çocukların oldukça ilgi gösterdiği etkinlik ardından katılımcılara içersinde sağlıklı yaşam ve sporla ilgili çeşitli bilgilendirme belge ve materyallerin bulunduğu çantalar hediye edildi.
\n
\n  
\n
\n Katılımdan ve enerjilerini paylaşmaktan son derece memnun olduğunu ifade eden Capoeira Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Başkanı Güngör Doğanay, “Konu engelli kardeşlerimiz olduğunda tüm işlerimizi bir kenara bırakıp koşa koşa etkinliklere katılıyoruz. Bu bizi çok mutlu ediyor. Aynı zamanda bunu bir görev edindik. Samsun Capoeira adına çok önemli işlere imza attı. Bugün 11 ilde 25 farklı noktada eğitim ve etkinlik yapan aynı zamanda merkezi Samsun’da olan Türkiye’nin en büyük Capoeira grubuyuz. İlgi ve alakadan son derece memnunuz. Bizde bu sevginin karşılığını vermek için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.
\n
\n Ayrıca engelli çocukların eğlenceli halleri ve gösterinin etkisinde kalarak denedikleri hareketler gözden kaçmadı.
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Tekirdağ'da yoğun kar: Eğitime 1 gün ara

1 Tekirdağ'da yoğun kar: Eğitime 1 gün ara

Eğlence mekanında silahlı kavga: 2 yaralı

2 Eğlence mekanında silahlı kavga: 2 yaralı

Genç kadını otomobille metrelerce sürükledi

3 Genç kadını otomobille metrelerce sürükledi

Erdek - Bandırma karayolu aşırı yağıştan dolayı kapandı

4 Erdek - Bandırma karayolu aşırı yağıştan dolayı kapandı

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, AB büyükelçileriyle bir araya geldi

5 CHP Lideri Kılıçdaroğlu, AB büyükelçileriyle bir araya geldi

Şuhut'ta sağanak yağış esnaflara zor anlar yaşattı

6 Şuhut'ta sağanak yağış esnaflara zor anlar yaşattı

Beykoz'da istinat duvarı evin üzerine yıkıldı

7 Beykoz'da istinat duvarı evin üzerine yıkıldı