Okuluma dokunma, ağacıma kıyma

Tarım Meslek Lisesi ndeki eyleme destek veren bazı sivil toplum kuruluşları, siyasi partiler, sendikalar ve gençler, yürüyüş düzenledi. “Okuluma dokunma, ağacıma kıyma sloganı eşliğinde yürüyen grup, okul önünde oturma eylemi yaptı\r\n

 Okuluma dokunma, ağacıma kıyma
\n Samsun’un Atakum İlçesi’nde okullarının yıkılarak yerine cami yapılacak olmasına tepki gösteren Tarım Meslek Lisesi ve Tarım Anadolu Meslek Lisesi velilerinin ‘nöbet’ eylemine bazı sivil toplum kuruluşları, siyasi partiler, sendikalar ile vatandaşlardan da destek geldi. Adnan Menderes Bulvarı’ndaki Amfi Tiyatro’da toplanan kalabalık,  Atatürk Bulvarı üzerinden sloganlar eşliğinde okulun önüne ulaştı.
\n
\n  
\n
\n KARAR ÇIKANA KADAR DEVAM 
\n
\n Okul bahçesinin giriş kapısı önünde ‘Okuluma dokunma, ağacıma kıyma pankartı açan grup adına açıklama yapan Tarım Meslek Lisesi ve Tarım Anadolu Meslek Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı Nihal Gürpınar, amaçlarının olay çıkartmak olmadığını söyledi. Haklarını aramaya devam edeceklerini belirten Gürpınar, “Biz hakkımızı arıyoruz. Elimizdeki okulumuzu korumak için mücadele ediyoruz. Bugün burada gördük ki bize verilen destek büyük. Bize destek veren gençlere, STK’lara, siyasi parti temsilcilerine, basın mensuplarına sonsuz teşekkürler ediyoruz. Bizim işimiz taşkınlık değil, okulumuza sahip çıkmaktır. Bu anlamda okulumuzun hemen yanında dört gündür sürdürdüğümüz eylemimizi mahkeme kararı çıkana kadar devam ettireceğiz” dedi. 
\n
\n  
\n
\n Grup daha sonra el ele tutuşarak birlikteliklerini temsilen okulun etrafında insan zinciri oluşturdu. Sloganlar eşliğinde tepkilerini dile getirip, türküler eşliğinde halaylar çeken kalabalık, daha sonra oturma eylemi yaptı. Yürüyüş boyunca geniş güvenlik önlemleri alan polis, Tarım Meslek Lisesi ne girişe izin vermedi.
\n
\n  
\n
\n Ahmet Çağdaş ÇATOĞLU
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

11 Aralık Salı Samsun hava durumu.. O saatlere dikkat!

1 11 Aralık Salı Samsun hava durumu.. O saatlere dikkat!

Samsun fırtına gibi Sakaryaspor sıkıntılı

2 Samsun fırtına gibi Sakaryaspor sıkıntılı

BÜYÜKŞEHİR OLMADAN ASLA

3 BÜYÜKŞEHİR OLMADAN ASLA

İmparator'un isyanı

4 İmparator'un isyanı

Usta'dan gaziye moral ziyareti

5 Usta'dan gaziye moral ziyareti

Türkiye ekonomisi yüzde 1.6 büyüdü...2019'a dikkat!

6 Türkiye ekonomisi yüzde 1.6 büyüdü...2019'a dikkat!

Unkapanı köprüsü bakım nedeniyle kapandı

7 Unkapanı köprüsü bakım nedeniyle kapandı

Ters yolda yakalanan sürücünün aracına el konuldu

8 Ters yolda yakalanan sürücünün aracına el konuldu

Böyle firar görülmedi

9 Böyle firar görülmedi

Afyonkarahisar'da şiddetli yağış etkili oldu

10 Afyonkarahisar'da şiddetli yağış etkili oldu