İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ MEZUNİYET TÖRENİ

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 2013-2014 Eğitim-Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni, OMÜ Nuri Asan Futbol Sahası’nda yapıldı.

İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ MEZUNİYET TÖRENİ
\n 225 öğrencinin mezun olduğu törene Rektör Vekili Prof. Dr. Hakan Leblebicioğlu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halis Ölmez, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fatih Yüksel, üniversite protokolü, aileler ve öğrenciler katıldı.
\n
\n  
\n
\n Törende fakülte birincisi Öykü Koçcu öğrencileri temsilen bir konuşma yaptı. Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde iyi bir eğitim aldıklarını vurgulayan Öykü Koçcu, fakültede edindikleri bilgileri iş hayatında da uygulayacaklarının altını çizdi.
\n
\n  
\n
\n OMÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fatih Yüksel yaptığı konuşmada fakülte hakkında bilgi verdi. Yüksel, “Fakültemizde; İktisat, İşletme ve Kamu Yönetimi Bölümlerinde toplam bin 189 öğrenci ve 50 ye yakın seçkin öğretim elemanı bulunmaktadır. Fakültemiz, üniversite sınavlarında 100 den fazla İktisadi ve İdari Bilimleri Fakültesi arasında 15. sırada yer alarak en çok tercih edilen fakülteler arasına girmiştir. Bu başarıda Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nin 39 yıllık köklü geçmişinin önemli payı vardır” dedi.
\n
\n  
\n
\n Mezun öğrencilere seslenen Prof. Dr. Yüksel, “Türkiye’nin seçkin üniversitelerinden birinden iyi bir eğitim alarak mezun oluyorsunuz. Fakülte olarak aldığınız eğitime ve sizlerin başarısına güveniyoruz. Siz kamu ve özel sektörde çok farklı kademelerde istihdam edilebilme şansına sahipsiniz. İdari hakimlik, kaymakamlık, Sayıştay denetçiliği, vergi müfettişliği, bakanlıkların uzman yardımcılıkları, bankacılık sektörü ile işletmelerin insan kaynakları, muhasebe, pazarlama gibi bir çok departmanda çalışabilirsiniz. Alternatiflerin fazlalığı açısından birçok fakülteye göre iktisadi idari bilimler fakültesi mezunları olarak çok daha şanslı konumdasınız” diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n Rektör Vekili Prof. Dr. Hakan Leblebicioğlu ise mezun öğrencileri kutlayarak yeni yaşamlarında ve iş hayatlarında başarılar diledi.
\n
\n  
\n
\n Konuşmaların ardından dereceye giren öğrencilere protokol üyeleri tarafından hediyeleri ve başarı belgeleri verildi. Tören, mezun öğrencilerin keplerini havaya fırlatmalarıyla sona erdi.
\n
\n  
\n
\n İHA
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Ataşehir'de 'dur' ihtarına uymayan araca ateş açıldı: 1 ölü

1 Ataşehir'de 'dur' ihtarına uymayan araca ateş açıldı: 1 ölü

Elektrikli sobadan çıkan yangın evi kullanılamaz hale getirdi

2 Elektrikli sobadan çıkan yangın evi kullanılamaz hale getirdi

Yaşlı çift ölü olarak bulundu

3 Yaşlı çift ölü olarak bulundu

Hırsız girdiği minibüsün sahibi olan 2 kardeşi bıçakladı

4 Hırsız girdiği minibüsün sahibi olan 2 kardeşi bıçakladı

Kaynanası yüzünden kendini yakmaya kalktı

5 Kaynanası yüzünden kendini yakmaya kalktı

Bursa'nın 2019 bütçesi 2 milyar 550 milyon TL

6 Bursa'nın 2019 bütçesi 2 milyar 550 milyon TL

12 Aralık Çarşamba Samsun hava durumu..

7 12 Aralık Çarşamba Samsun hava durumu..

Fildişi Büyükelçisi Haber Medya'da

8 Fildişi Büyükelçisi Haber Medya'da