DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ 117 MEZUN VERDİ

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Diş Hekimliği Fakültesi 2013-2014 eğitim sezonunda 117 mezun verdi.

DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ 117 MEZUN VERDİ
\n Diş Hekimliği Fakültesi 17. Mezuniyet Töreni Atatürk Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Törene OMÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Hakan Leblebicioğlu, Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Mahmut Aydın, Diş Hekimi Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hikmet Aydemir, Samsun Diş Hekimleri Odası Başkanı Dt. Abdullah İlker, dekanlar, öğretim üyeleri, öğrenciler ve velileri katıldı.
\n
\n  
\n
\n Tören öncesi Samsun Diş Hekimleri Odası Başkanı Dt. Abdullah İlker’in ardından açılış konuşmasını yapan OMÜ Diş Hekimliği Fakültesi Prof. Dr. Hikmet Aydemir, “Fakülte olarak çok şeyi değiştirdik. Günümüz teknolojisini fakültemizde uygulamaya, mevcut fiziki imkanlarda olabilecek en iyi şartları, öğrencilerimiz, öğretim elemanlarımız ve idari personelimizin için sağlama gayreti içerisinde olduk. Rektörümüzün bize verdiği destek sayesinde bugün gurur duyacağımız bir fakülte haline geldik. Sizler mesleğe adım attığınız bugün zor bir eğitim sürecini tamamlamanın heyecanını yaşıyorsunuz. Uzun ve yorucu bir eğitim sonucunda ‘diş hekimi’ unvanını aldınız. Bundan sonra size, insan sağlığı gibi yüksek bir değer teslim edilecek” dedi.
\n
\n  
\n
\n Mezun olan öğrencilerin artık kollarında altın bir bilezik olduğunu ifade eden OMÜ Rektör Vekili Prof.Dr. Hakan Leblebicioğlu, “Öğrencilerimiz ülkelerimizin güzide diş hekimliği fakültelerinin birinden mezun oluyorlar. Donanımlı, bilgili, becerilerine beceri katmış olarak mezun oluyorlar. Öğrencilerimizin artık kollarında altık bilezik var. Bir sağlık çalışanı olarak bunu rahatlıkla söyleyebilirim. Önümüzdeki dönemlerde diş hekimliğinde çok ciddi gelişmeler olacaktır. Onun için mutlaka gündemi takip etmeniz ve yeni tedavi yöntemlerini öğrenmeniz gerekiyor. Artık bundan sonra ekip halinde çalışmanız gerekiyor. Onun içinde sağlık alanında çalışırken ekibin bir parçası olmaya gayret göstermeniz gerekiyor. Alanınız riskli bir alandır. Hem kendinizi hem de hastalarınızı enfeksiyondan korumanız gerekiyor” diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n Konuşmaların ardından, dönem birincisi olan Özlem Demir, mezuniyet kütüğüne ismini çaktı. Daha sonra mezun olan 117 öğrenciye mezuniyet belgeleri ve plaketleri verildi. Verilen belgelerin ve yemin edilmesinin ardından öğrenciler keplerini havaya fırlatarak mezuniyetin coşkusunu yaşadı.
\n
\n  
\n
\n İHA
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

10 Aralık Pazartesi Samsun hava durumu

1 10 Aralık Pazartesi Samsun hava durumu

Samsun'da bir kişi mantar toplarken kafasından vuruldu

2 Samsun'da bir kişi mantar toplarken kafasından vuruldu

Yılport Samsunspor'dan Antalya planı

3 Yılport Samsunspor'dan Antalya planı

Samsun'da hırsızlığın böylesi!

4 Samsun'da hırsızlığın böylesi!

Samsun'da Hürriyet Mahallesi Muhtarı'ndan acı haber

5 Samsun'da Hürriyet Mahallesi Muhtarı'ndan acı haber

Samsun eski Vali Yardımcısı tutuklandı

6 Samsun eski Vali Yardımcısı tutuklandı

Dananın kuyruğu Sakarya'da kopacak

7 Dananın kuyruğu Sakarya'da kopacak

7'den 70'e Samsunspor

8 7'den 70'e Samsunspor

İlkadım Belediyesi çalışanlarına müjde

9 İlkadım Belediyesi çalışanlarına müjde

Samsun'da torbacılar adliyede

10 Samsun'da torbacılar adliyede