TOKİ YE ÇİFTE TEPKİ

Samsun’da TOKİ tarafından yaptırılan Kuzey Yıldızı 2. Etap Konutları nda 4 aydır ücretlerini alamayan işçiler ve evlerine taşınamayan konut sahipleri yaşadıkları sorunlara tepki gösterdi\r\n

TOKİ YE ÇİFTE TEPKİ
\n Samsun da, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yaptırılan Kuzey Yıldızı 2. etap inşaatında taşeron firmada çalışan işçiler dört aydır ücretlerini alamadıklarını öne sürerek çalışmalarını durdurma kararı aldı. Geçtiğimiz ay da aynı soruna tepki gösteren ve bir binanın çatısına çıkarak dikkatleri üzerlerine çeken işçiler, bağlı bulundukları şirket tarafından sürekli oyalandıklarını iddia ederek, “Paramızı alamıyoruz. Dört aydır bu işçiler ne yer ne içer diye düşünmeyenlere tepkimizi iş durdurma eylemi ile göstereceğiz” diyerek tepki gösterdi.
\n
\n  
\n
\n DÖRT AYDIR PARA ALAMIYORUZ
\n
\n Yaşadıkları mağduriyetler nedeniyle zor durumda kaldıklarını söyleyen işçilerden Erdoğan Pars, “Bir yıldır çalışıyoruz. Dört aydır ücretlerimizi alamıyoruz. Kredi kartlarına yükleniyoruz, ev kiralarımızı ödeyemiyoruz. Sesimizi duyurmak için işleri durdurduk. Sorumlu bulamıyoruz, TOKİ yetkilileri bizi görmezden geliyor” diye konuştu. İşçilerden Arslan Korkmaz ise, “İş yaptırmaya gelince herkesin sesi çıkıyor, hakkımızı vermeye gelince ortada kimse yok. Bizi muhatap alan da yok” dedi.
\n
\n  
\n
\n EV SAHİPLERİ DE DERTLİ
\n
\n İşçilerin eyleminin yanı sıra bir ay önce anahtarlarını teslim almalarına rağmen evlerine taşınamadıklarını söyleyen konut sahibi Ertan Demir ise, “Anahtar teslimini bize sus payı olarak gerçekleştirdiler. Ne su var, ne elektrik. Bir yandan buradaki evimiz için taksit ödüyoruz bir yandan da halen daha taşınamadığımız için eski evimize kira ödüyoruz. TOKİ’nin bizi dikkate almamasının bedelini ağır ödüyoruz. Taksitler bir gün gecikse aslan kesilip hemen faiz bindiriyorlar ama icraata gelince kimse yok” diye konuştu. Eşi şeker hastası olduğu için büyük mağduriyet yaşadığını belirten Akif Topsakal da, “Hayatımızda ilk defa ev sahibi olmanın sevincini yaşayacaktık, yaşatmadılar. Eşim şeker hastası. Evde elektrik olmadığı için ilaçlarını bir bakkalın dolabında muhafaza etmek zorunda kalıyoruz” dedi.
\n
\n  
\n
\n Ahmet Çağdaş ÇATOĞLU 
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Eğlence mekanında silahlı kavga: 2 yaralı

1 Eğlence mekanında silahlı kavga: 2 yaralı

Tekirdağ'da yoğun kar: Eğitime 1 gün ara

2 Tekirdağ'da yoğun kar: Eğitime 1 gün ara

Genç kadını otomobille metrelerce sürükledi

3 Genç kadını otomobille metrelerce sürükledi

Şuhut'ta sağanak yağış esnaflara zor anlar yaşattı

4 Şuhut'ta sağanak yağış esnaflara zor anlar yaşattı

Beykoz'da istinat duvarı evin üzerine yıkıldı

5 Beykoz'da istinat duvarı evin üzerine yıkıldı

Erdek - Bandırma karayolu aşırı yağıştan dolayı kapandı

6 Erdek - Bandırma karayolu aşırı yağıştan dolayı kapandı

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, AB büyükelçileriyle bir araya geldi

7 CHP Lideri Kılıçdaroğlu, AB büyükelçileriyle bir araya geldi

İDO Yenikapı-Bursa-Bandırma seferleri iptal edildi

8 İDO Yenikapı-Bursa-Bandırma seferleri iptal edildi

Şiir yarışması ödülleri sahiplerini buldu

9 Şiir yarışması ödülleri sahiplerini buldu

BİZİM GÜNAHIMIZ NE?

10 BİZİM GÜNAHIMIZ NE?