‘Uzlaşmanın adayı

Cumhurbaşkanlığı seçiminde çatı aday olarak köşke çıkmak için yarışacak olan Ekmeleddin İhsanoğlu’nun birleştirici bir aday olduğunu belirten CHP İl Başkanı Mehmet Atalay, “İhsanoğlu, uzlaşmanın ve birlikteliğin adayıdır” dedi\r\n

‘Uzlaşmanın adayı
\n CHP Samsun İl Başkanı Mehmet Atalay,   CHP ve MHP’nin çatı adayı olarak açıklanan Ekmeleddin İhsanoğlu’nun tüm kesimlerin adayı olduğunu söyledi. söyledi.  
\n
\n  
\n
\n HER KESİMİN ADAYI 
\n
\n Cumhurbaşkanında olması gerektiğini düşündükleri özelliklerin Ekmeleddin İhsanoğlu’nda bulunduğunu kaydeden Atalay, “Bir uzlaşmanın, birlikteliğin adayı olan İhsanoğlu, diğer siyasi partilerin de itiraz etmeyeceği bir aday olmuştur. Tanınırlığı ya da siyaseten popülerliği az. Bizler bile tam anlamıyla tanımıyoruz ama önümüzdeki süreçte bilgileneceğiz. Ekmeleddin İhsanoğlu, her kesimin adayı olarak seçimlere girecek. Bu anlamda bizler de CHP teşkilatı olarak seçimi kazanabilmesi için çalışmalarımızı geniş kapsamlı olarak gerçekleştireceğiz” diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n ÇOK ÖNEMLİ BİR SEÇİM
\n
\n Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin önemine dikkat çeken İl Başkanı Atalay, “Önümüzde çok önemli bir seçim var. Buna sadece seçim olarak da bakmamak gerekiyor. Sadece Cumhurbaşkanını seçmeyeceğiz, Türkiye’nin geleceğini de seçeceğiz. Türkiye, hukukun egemen olduğu, özgürlüğün ve adaletin egemen olduğu bir ülke mi olacak yoksa toplumu ötekileştiren bir Cumhurbaşkanı mı seçeceğiz? Bir tarafta AK Parti’nin adayı olarak büyük ihtimalle Başbakan Recep Tayyip Erdoğan gösterilecek. Erdoğan, anayasanın Cumhurbaşkanı için çizdiği yetkilerin dışında bir başkan gibi davranmak istiyor. Toplumun bir kesimini asla kucaklamak istemiyor” diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n Ahmet Çağdaş ÇATOĞLU
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Ailesi tarafından kayıp ilanı verilen genç ölü bulundu

1 Ailesi tarafından kayıp ilanı verilen genç ölü bulundu

Gazi, şehit ve engelli aileleri akşam yemeğinde bir araya geldi

2 Gazi, şehit ve engelli aileleri akşam yemeğinde bir araya geldi

Sultangazi'de tütün kaçakçılarına dev operasyon

3 Sultangazi'de tütün kaçakçılarına dev operasyon

Kar yağışında mahsur kalan yavru köpeği itfaiye kurtardı

4 Kar yağışında mahsur kalan yavru köpeği itfaiye kurtardı

Şuhut, beyaza büründü

5 Şuhut, beyaza büründü

Samsun'da tır ile çarpışan otomobil yandı: 1 yaralı

6 Samsun'da tır ile çarpışan otomobil yandı: 1 yaralı

AK Parti Bursa ilçe başkanları belli oldu

7 AK Parti Bursa ilçe başkanları belli oldu

THY Euroleague: Fenerbahçe: 92 - EA7 Olimpia Milano: 85

8 THY Euroleague: Fenerbahçe: 92 - EA7 Olimpia Milano: 85

Kırşehir'de kaza 1 ölü

9 Kırşehir'de kaza 1 ölü