Engelliler Hac Kotası istedi

Altı Nokta Samsun Şube Başkanı Aynur Yiğit, hac ibadetini yapmak isteyen engelliler için kota ayrılması gerektiğini belirterek, Görme engelliler kendi aralarında kuraya girsin dedi\r\n

Engelliler Hac Kotası istedi
\n Görme engellilerin hac dışında tüm dini vecibelerini yerine getirebildiğini kaydeden Altı Nokta Samsun Şube Başkanı Aynur Yiğit, hac kuralarına engelli kotasının getirilmesi gerektiğini söyledi.
\n
\n  
\n
\n YETKİLİLERE BAŞVURDUK
\n
\n Hacca gitmeyi hayal ettiklerini belirten Yiğit, Görme engelliler her türlü dini vecibelerini yerine getirebiliyor. Ancak, hacca gitmek için diğer vatandaşlarımız gibi kuraya giriyoruz. Bizler, hacca gitmek isteyen engelliler için bir kota ayrılmasını, engellilerin kendi aralarında kuraya girmelerini diliyoruz. Bu anlamda yetkililere başvurduk. Umarız en kısa zamanda engelli hacı adayları için kota ayrılır diye konuştu. 
\n
\n  
\n
\n KAPIMIZI ÇALSINLAR
\n
\n Hayırsever iş adamlarına da seslenen Yiğit, Samsun un zenginlerinden, merhametli yürekli insanlarından, çalışmayan görme engellilerimizi Umre ye götürmelerini istiyoruz. Kutsal topraklarda bulunmak isteyen engellilerimiz sevindirmek isteyen iş adamlarımızın kapımızı çalacağından eminiz şeklinde konuştu.
\n
\n  
\n
\n Ayşe KUŞCU
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Gaye Coşkun oldu

1 Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Gaye Coşkun oldu

Otomobil Toprak Yığınına Çarptı: 1 Yaralı

2 Otomobil Toprak Yığınına Çarptı: 1 Yaralı

Bahçelievler'de park halinde otomobil alev alev yandı

3 Bahçelievler'de park halinde otomobil alev alev yandı

Malatyaspor Kulübü Binasına silahlı saldırı

4 Malatyaspor Kulübü Binasına silahlı saldırı

E.Y. Malatyaspor Kulübü Binasına silahlı saldırı

5 E.Y. Malatyaspor Kulübü Binasına silahlı saldırı