DENİZ ÜZERİNDE TATBİKAT

Sahil Güvenlik Komutanlığı nın 32. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla TCSG DOST gemisinde bir kutlama programı düzenlendi. Vali Hüseyin Aksoy’un konuşmasının ardından, Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanlığı Arama Kurtarma Timi tarafından denizde helikopt

DENİZ ÜZERİNDE TATBİKAT
\n Sahil Güvenlik Komutanlığı nın 32. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanlığı tarafından TCSG DOST gemisinde bir kutlama programı düzenlendi. 
\n
\n  
\n
\n Programa Samsun Valisi Hüseyin Aksoy ve eşi Hülya Aksoy da katıldı. Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanı SG. Kur. Kd. Alb. Mehmet Zeki Bodur programda yaptığı konuşmada, “Sahil Güvenlik Komutanlığımızın 32. kuruluş yıl dönümü ve ‘Sahil Güvenlik Günü’ münasebetiyle düzenlediğimiz kutlama programına hoş geldiniz. Mavi vatan denizlerimizde güvenlik ile can ve mal emniyetini sağlamak ve idame etmekte tek sorumlu genel kolluk kuvveti olan ve benim de komuta etmekten büyük onur duyduğum Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanlığı’nın görev ve sorumlulukları her geçen gün artmaktadır. Kurulduğu 1982 yılından bu güne kadar sürekli gelişim gösteren Sahil Güvenlik Komutanlığımız; bu gün sahip olduğu kuvvet yapısı, nitelikli personeli ve çağdaş, güçlü modern platformları ile görevini başarı ile sürdürmektedir. Bu anlamlı günümüzde başta Sayın Valimiz olmak üzere, bizleri yalnız bırakmayan bütün konuklarımıza ve Sahil Güvenlik Komutanlığımızın tüm personeline ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.
\n
\n  
\n
\n Samsun Valisi Hüseyin Aksoy ise konuşmasında, “Sahil Güvenlik Teşkilatımız 32 yaşında ve bu gün kuruluş yıl dönümünü kutluyoruz. Öncelikle Sahil Güvenlik Teşkilatımızın bu anlamlı gününü kutluyorum. Türkiye üç tarafı denizlerle çevrili bir ülke olma özelliğine sahiptir. Toplam kıyı uzunluğu 8 bin 333 kilometre ve bu kıyılarımızda, denizlerimizde huzur ve güven ile can emniyetini sağlama, kaçakçılıkla mücadele, çevre ile ilgili çalışmaların yürütülmesi gibi birçok önemli görevi üstlenmiş olan Sahil Güvenlik Teşkilatımız, kuruluşundan itibaren bu görevini en iyi şekilde yerine getirmek için büyük bir gayret ve sorumluluk içerisinde çalışmalarını sürdürüyor. Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanlığımız da her yıl kendisini geliştiren ve daha iyi bir noktaya taşıyan bölge komutanlıklarımızdan birisidir. Şu an üzerinde bulunduğumuz gemi olan TCSG DOST, 19 Mayıs 2013 tarihinde Karadeniz Bölge Komutanlığımız emrine tahsis edilen ve Samsun’da konuşlanıp bölgeye hizmet veren Sahil Güvenlik Teşkilatımızın gücüne ayrı bir anlam katan bir gemimizdir. Bu gemi ulusal ve uluslararası yürütülen faaliyetlerde önemli katkı sağlamaktadır. Samsun’da son iki yıl içerisinde önemli sel afetleri yaşadık. Bu afetlerde Sahil Güvenlik Teşkilatımızın hava unsurları arama kurtarma faaliyetlerinde çok önemli katkılarda bulundu. Zordaki insanlarımıza ulaşıp onların hayata tutunmalarında çok önemli görevler ifa etti. Zaman, zaman keşif görevinde bulunup sel bölgesinde yapacağımız çalışmalarda da bizleri bilgilendirdi. Sahil Güvenlik Teşkilatımız denizlerimizin kirlenmesinden, kaçak balık avlanmasına kadar kaçakçılıkla mücadele de dahil birçok alanda önemli görevler yürütüyor. Ben bu anlamlı günde Sahil Güvenlik Teşkilatımızın 32. kuruluş yılını yürekten kutluyorum. Kuruluşundan itibaren görev yapan ve ebediyete intikal etmiş olan tüm teşkilat mensuplarını rahmetle anıyorum. Görevde olan teşkilat mensuplarına başarılı çalışmalar diliyor, hepinizi sevgi ile selamlıyorum” ifadelerini kullandı.
\n
\n  
\n
\n Vali Hüseyin Aksoy’un konuşmasının ardından, Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanlığı Arama Kurtarma Timi tarafından denizde helikopterle kurtarma tatbikatı gerçekleştirildi.
\n
\n Sahil Güvenlik Komutanlığı nın 32. kuruluş yıl dönümü nedeniyle, Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanlığı TCSG DOST gemisinde gerçekleştirilen kutlama programı, Samsun Valisi Hüseyin Aksoy ve protokol üyeleri tarafından kutlama pastasının kesilmesi ile sona erdi.
\n
\n  
\n
\n Programa ayrıca, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ufuk Ekinci ve eşi, Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Ali Telli, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Akan ve eşi, Canik Başarı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yunus Bekdemir, İlkadım Kaymakamı Ahmet Narinoğlu, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hacı Demirezen, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz ve eşi, kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri, askeri ve mülki erkan ile davetliler katıldı.
\n
\n  
\n
\n İHA
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Eşini ve çocuğunu öldürdükten sonra intihar girişiminde bulunan şahıs hayatını k

1 Eşini ve çocuğunu öldürdükten sonra intihar girişiminde bulunan şahıs hayatını k

Bilecik'te yol verme meselesi kanlı bitti: 1 yaralı

2 Bilecik'te yol verme meselesi kanlı bitti: 1 yaralı

Kaçak kazı yaparken yakalanan şüpheliler tutuklandı

3 Kaçak kazı yaparken yakalanan şüpheliler tutuklandı

Tavşanlı - Emet Karayolunda trafik kazası: 7 yaralı

4 Tavşanlı - Emet Karayolunda trafik kazası: 7 yaralı