“SAMSUN TURİZM ŞEHRİ OLACAK”

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun’un 3 yıl içinde Karadeniz havzasının en önemli turizm potansiyeline sahip sahil şehri haline geleceğini kaydetti.

“SAMSUN TURİZM ŞEHRİ OLACAK”
\n Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası(TSO) Yönetim Kurulu Üyesi Yiğit Tören in verdiği sabah kahvaltısına katıldı. Bandırma Plajı “Su Ada” tesislerindeki kahvaltıya Başkan Yılmaz ın yanı sıra, Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Turan Çakır, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Samsun Ticaret Borsası Başkanı Sinan Çakır, TSO Meclis Başkanı Muharrem Durmuşoğlu ile Samsun’un öde gelen sanayicileri ve iş adamları ile sivil toplum örgütü temsilcileri katıldılar.
\n
\n  
\n
\n Kahvaltıda davetlilere hitap eden Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Büyükşehir Belediyesi yatırımları başta olmak üzere tüm kamu kurum ve kuruluşlarının katkılarıyla Samsun un Türkiye nin diğer şehirleri gibi baş döndürücü bir hızla değişip dönüştüğünü söyledi.
\n
\n  
\n
\n Şehri geleceğe taşıma adına sadece kent merkezinde değil tüm ilçelerde ve köylerde de doludizgin çalışma yürüttüklerini ifade eden Başkan Yılmaz, 3 yıl içinde kentin, Karadeniz havzasının en önemli turizm potansiyeline sahip sahil şehri haline geleceğini kaydetti.
\n
\n  
\n
\n Geleneksel buluşmanın şehrin bugünü ve yarınına ilişkin yapılan ve yapılacak çalışmalarla ilgili bilgilenmek, iletişim netliği ortaya koymak ve iletişim kirliliğiyle yanlış bilgilenmelerin önüne geçmek amacıyla gerçekleştiğini ifade eden Başkan Yılmaz, Su Ada, Sukay Merkezi ve Mavi Işıklar Engelliler Eğitim, Dinlenme, Rehabitasyon Merkezi-Kampı projeleri hakkında bilgi verdi.
\n
\n  
\n
\n Başkan Yılmaz, Su Ada, halka açık ve oldukça iyi bir işçilikle hayat bulmuş bir tesis ve Samsun a yeni kattığımız önemli bir alt yapı hizmetidir. İnşallah işletmesinde de başarılı oluruz. İmalat esnasında hiç bir şeyden kaçınmadık. Sağ tarafımızda Samsun Büyükşehir Belediyesi Su Kayağı Merkezi var. Su kayağı olayına, bir deniz kentinde yaşamamıza rağmen bu güne kadar sahip olamamıştık. Benzerini Bursa da gördüm. Büyük bir havuz inşa ederek yaptıkları tesis için 10 milyon TL para harcamışlar. Utanarak Bir sahil şehriyiz, neden bizde de olmasın deyip çalışmalara başladık. Bu tesisinin mekanizasyonunu yapan firma ile temas kurduk. 350 bin euroya mekanizasyonunu kurdurduk. Geriye kalan şey de Allah ın bize bahşettiği denizdi. Etrafı biraz düzenleyip rampalar yaparak bu tesisi ortaya çıkardık. Bununla birlikte bir taraftan da Mavi Işık Engelliler Rehabilitasyon Merkezi ni inşa ettik. Bütün bunlar, Bandırma Müze Gemisi ile birlikle deniz kentinde olması gereken tüm hizmetlerin yer aldığı bir konsept haline geldi. İnsanlarımız kullanır ve hayatlarına bir konfor katar diye düşünüyorum. Hizmet etmek güzel bir duygu dedi.
\n
\n  
\n
\n ULAŞIMDA BÜYÜK RAHATLAMA
\n
\n Devam eden bazı projelere de değinen Başkan Yılmaz, Bu senenin sonunda Gar Kavşağı’ndan Tekkeköy Kavşağı’na kadar çalışacak olan tercihli yol hattı inşaatı bitecek. Özgün bir çalışma yapıyoruz. Kendimiz projelendirdik. Yakın gelecekte bu viyadük de yetmeyecek. Tüneller falan gerekecek. Bunun meydana getireceği sıkıntıyı da göz önüne alarak bu tercihli ekspres yolunu kullanabiliriz. Ramazan da, sanayi bölgelerinde çalışanlar, devlet yoluna çıkmadan bu yolu kullanarak evleriyle işyerleri arasındaki ulaşımlarını rahatça sağlayabilecek. Atakum dan kuş cennetine kadar olan sahil yolunu da bitirdiğimizde Samsun, önemli turizm potansiyeline sahip, bir kent olacak ifadelerini kullandı.
\n
\n  
\n
\n İHA
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

13 Aralık Perşembe Samsun hava durumu! O ilçelerde kar yağışı bekleniyor

1 13 Aralık Perşembe Samsun hava durumu! O ilçelerde kar yağışı bekleniyor

İkisi de tribünde

2 İkisi de tribünde

Samsun'da yangın paniği: 4 kişilik aile ölümden döndü

3 Samsun'da yangın paniği: 4 kişilik aile ölümden döndü

Samsun'da sendika başkanına FETÖ cezası

4 Samsun'da sendika başkanına FETÖ cezası

Yüksek Hızlı Tren ile kılavuz tren çarpıştı: 9 ölü, 47 yaralı

5 Yüksek Hızlı Tren ile kılavuz tren çarpıştı: 9 ölü, 47 yaralı

Suat Çakır: '6222 sadece bize mi var?'

6 Suat Çakır: '6222 sadece bize mi var?'

Samsun'da öğrenci servisi kaza yaptı: 14'ü öğrenci, 16 yaralı

7 Samsun'da öğrenci servisi kaza yaptı: 14'ü öğrenci, 16 yaralı

AK Parti Samsun İl Başkanı Karaduman: Cumhurbaşkanı verdiği karardan dönmez

8 AK Parti Samsun İl Başkanı Karaduman: Cumhurbaşkanı verdiği karardan dönmez

Kral forma istiyor

9 Kral forma istiyor

Emin Kar: 'Taçlandıracağız'

10 Emin Kar: 'Taçlandıracağız'