BAŞKAN YILMAZ DAN ÖVGÜ

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, bir iş adamının Su Ada da verdiği kahvaltı sırasında su kayağı yapan gençleri izledi.

BAŞKAN YILMAZ DAN ÖVGÜ
\n Eğitimlerinin ardından deniz üzerinde akrobatik hareketler yapan gençleri dikkatle takip eden Başkan Yılmaz, su kayağına ilgilerinden dolayı gençleri tebrik etti.
\n
\n  
\n
\n Karadeniz havzası şehirleri arasında ilk su kayağı tesisine sahip olan Samsun Büyükşehir Belediyesi nin Kablolu Su Kayak Merkezi’ne (SUKAY) ilgi giderek artıyor. Türkiye’nin deniz üzerine yapılan ilk kablolu sukayağı merkezi olma özelliğini taşıyan tesis, 3 yıl önce hizmete girdi. Tesisi yılda 4 bin 500 kişi ziyaret ediyor. 3 ile 5 saat arasında değişen eğitimlerin ardından da su sporseverler, deniz üzerinde kayak yapabiliyor.
\n
\n Tesis, su kayağı eğitim parkuru, plajı, kamp yapmak isteyenler için ve konaklamak isteyenler için karavan parkı, dinlenme ve izleme platformları, kafeleri, kablosuz internet, voleybol sahası (plaj voleybolu) ile bir yaşam merkezi olma yolunda hızla ilerliyor. Tesisi yeni projelerle tam donanımlı bir su sporu merkezine dönüştürülmek için çalışmalar da devam ediyor.
\n
\n  
\n
\n 5 direkli 656 metre uzunluğunda kablo üzerine 7 adet taşıyıcı konularak tutunma ipi (handle) ile kayakçıları belirlenen hızla çeken (20 ile 60km/h arasında) sudan kabloya yüksekliği 11mt olan ve elektrikli bir motor ile çalışan bilgisayar, mekanik ve hava basınç mekanizma işlevleri ile birbirine entegre çalışan sistem, çevre dostu olup oldukça da ekonomik. Su kayağı parkurunda 4 adet atlama rampası (kicker, funbox, international kicker, slider) bulunurken parkur uzunluğu ise slalom severleri tatmin ediyor. 2011 Nisan ayında hizmete sokulan Karadeniz’deki ilk ve tek Su Kayağı Merkezi her yaştan onlarca sporseveri Samsun’a çekiyor.
\n
\n Su Ada da verilen kahvaltı programı sırasında Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, su kayağı yapan gençleri izledi. Deniz üzerinde marifetlerini akrobatik hareketlerle sergileyen gençleri dikkatle ve merakla izleyen Başkan Yılmaz, daha sonra da gençleri tebrik etti. Kahvaltının ardından Başkan Yılmaz, Su Ada daki üç tekerlekli elektrikli scooterları da test etti.
\n
\n  
\n
\n MALATYALI ENGELLİLER BAŞKAN YILMAZ A TEŞEKKÜR ETTİ
\n
\n Büyükşehir Belediyesi Mavi Işıklar Engelliler Eğitim, Dinlenme, Rehabitasyon Merkezi nde tatil yapmak ve terapi görmek için Malatya dan gelen engelli vatandaşlar ile aileleri, Başkan Yılmaz a teşekkür ettiler. Başkan Yılmaz a Malatya kayısısı da hediye eden misafir aileler, bu önemli projeyi şehirlerine döndüklerinde herkese anlatacaklarını da söylediler.
\n
\n  
\n
\n İHA
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Karasu'da polis ekipleri suçlulara göz açtırmıyor

1 Karasu'da polis ekipleri suçlulara göz açtırmıyor

Polisin üzerine araç süren ehliyetsiz ve alkollü sürücü kaçamadı

2 Polisin üzerine araç süren ehliyetsiz ve alkollü sürücü kaçamadı

Kırıkhan'da çocuklardan askeri konvoya sevgi seli

3 Kırıkhan'da çocuklardan askeri konvoya sevgi seli

Beyoğlu'nda trafik kazası; 2 yaralı

4 Beyoğlu'nda trafik kazası; 2 yaralı

Çaldığı otomobil ile 10 kilometre boyunca polisten kaçtı

5 Çaldığı otomobil ile 10 kilometre boyunca polisten kaçtı

Bursa'da Fenerbahçe'ye yoğun güvenlik önlemi

6 Bursa'da Fenerbahçe'ye yoğun güvenlik önlemi