Orman mühendisleri şokta

2012 yılında KPSS’ye girerek 2 yıldır atanamayan 4 bin orman mühendisi, atamaların bu yıl kasım ayında yapılacağının açıklanması ile şoke oldu \r\n

Orman mühendisleri şokta
\n Türkiye Orman Mühendisleri Odası Genel Başkanı Ali Küçükaydın, 2012 yılında KPSS’ye 4 bin orman mühendisinin girdiğini ancak atamalarının bu kasım ayına bırakılmasının şaşkınlığı yaratığını söyledi. Küçükaydın, “Burada yapılacak olan, idarenin bütçeden geçen personel miktarının mümkün olduğu kadarını orman mühendisi alımına ayrılmasıdır” dedi. 
\n
\n  
\n
\n Teşkilatın orman mühendisine ihtiyacı olduğunu belirten Küçükaydın, Bakanlık tarafından bahsedilen birçok proje ve eylem planı var. Bunları yeterli sayıda orman mühendisi olmadan yapma şansları yok. 2014 Temmuz ayında yani önümüzdeki ay sınava girecek ve bu yıl kasım ayında atanmak için tercih yapacak olanlar da elbette bizim arkadaşlarımızdır. Fakat iki yıldır atama bekleyen orman mühendisi arkadaşlarımız var ve alım olmadan siz sınav yapıp onların beklentilerini boşa çıkarıyorsunuz. Bizleri arayan meslektaşlarımızın en büyük sıkıntısı budur.” diye konuştu. 
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Silahlı kavga: 1 ölü

1 Silahlı kavga: 1 ölü

Gündem transfer

2 Gündem transfer

Samsun'da intihar girişimi!

3 Samsun'da intihar girişimi!

Arayışa devam

4 Arayışa devam

Atatürk Stadı kapalı gişe

5 Atatürk Stadı kapalı gişe

Liderliğe gittiler

6 Liderliğe gittiler

Son idman Sakarya'da

7 Son idman Sakarya'da

Hoşgeldiniz

8 Hoşgeldiniz

Dikkat çeken ayrıntı

9 Dikkat çeken ayrıntı

15 Aralık Cumartesi Samsun hava durumu!

10 15 Aralık Cumartesi Samsun hava durumu!