EĞİTİM ALMAYANA CEZA

Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Eyüp Güler, 5 Temmuz 2014 tarihine kadar ‘hijyen eğitimi’ almayan esnafa cezai yaptırımlar uygulanacağını söyledi.

EĞİTİM ALMAYANA CEZA
\n Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından verilen belgeye sahip olmayan çok sayıda esnafı 5 Temmuz tarihinden sonra cezai yaptırımlar bekliyor. Samsun’da Halk Eğitim Müdürlükleri tarafından 8 saatlik bir sürede verilen hijyen eğitiminde bu zamana kadar 618 kurs açılırken, bu kurslara 21 bin 115 kişi katıldı. Eğitimler sonrasında 17 bin 882 kişi belgeyi aldı.
\n
\n  
\n
\n 38 bin üyesi bulunan Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Eyüp Güler, “Daha önce odalarımıza sözlü uyarılar yaptık. Ama ‘hijyen eğitimi’ kursuna gitmeyenler var. Bu kurs 5 Temmuz 2014’te son bulacaktır. Hijyen eğitimini yaptırmayanlar çok büyük sorumluluklar içerisinde olacaklar, cezai yaptırımlar var, dükkan kapatmaya kadar gidiyor. Bu ciddi bir olaydır. Odalarımız kendi üyelerine de bildirim yaptılar. Bizler de odalarımıza bildirim yaptık ama yine de kurslara katılım çok güzel herkes belgelerini aldı. Örneğin Berberler Odası, tamamı yaptı. Lokantacılar Odası, tamamına yakın bitirdi. Tabii ki yaptırmayan odalarımız veya şahıslarımız var. Şahıs bazında da başvurulabiliyor, odalar bazında da başvurulabiliyor. Bu yüzden 5 Temmuz’a kadar tüm Samsun’daki hijyen eğitimine katılması gereken kişilerin katılmalarını istiyoruz” dedi.
\n
\n  
\n
\n İHA
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da bir kişi mantar toplarken kafasından vuruldu

1 Samsun'da bir kişi mantar toplarken kafasından vuruldu

10 Aralık Pazartesi Samsun hava durumu

2 10 Aralık Pazartesi Samsun hava durumu

Yılport Samsunspor'dan Antalya planı

3 Yılport Samsunspor'dan Antalya planı

Samsun'da Hürriyet Mahallesi Muhtarı'ndan acı haber

4 Samsun'da Hürriyet Mahallesi Muhtarı'ndan acı haber

7'den 70'e Samsunspor

5 7'den 70'e Samsunspor

Dananın kuyruğu Sakarya'da kopacak

6 Dananın kuyruğu Sakarya'da kopacak

Samsun'da hırsızlığın böylesi!

7 Samsun'da hırsızlığın böylesi!

Samsun eski Vali Yardımcısı tutuklandı

8 Samsun eski Vali Yardımcısı tutuklandı

Samsun'da torbacılar adliyede

9 Samsun'da torbacılar adliyede

İlkadım Belediyesi çalışanlarına müjde

10 İlkadım Belediyesi çalışanlarına müjde