Yuvalarını çocuklara açtılar

Samsun da kendi çocukları ile koruyucu ailesi oldukları bir çocuğu büyütüp evlendiren Peker çifti, koruyucu aile olarak sıcak yuvalarını açtıkları Nagihan ın kardeş isteği üzerine üçüncü kez koruyucu aile oldu

Yuvalarını çocuklara açtılar
Samsun un Atakum İlçesi nde yaşayan, 3 çocuklarını büyütüp evlendirdikten sonra bir çocuğa koruyucu aile olan ve onu da evlendiren Yahya (58) ve Nurşen Peker (60) çifti, zengin gönülleri ile 2 çocuğa daha yuvalarını açtı. Dört yaşındayken koruyucu ailesi oldukları Nagihan ın kardeş isteğini kırmayarak bir çocuğa daha koruyucu aile olan Peker çifti, ailelerinin büyümesinden mutlu.

GENİŞ BİR AİLE OLDUK
Nurşen Peker, çalışırken 3 çocuğunu büyüttüğünü, onlar büyüdükten sonra koruyucu aile olmak istediklerini söyledi. Bir erkek çocuğu koruyucu aile olarak büyüttüklerini belirten Peker, Onun da büyüyüp evlenmesinin ardından misyonumuzu sürdürmek istedik. Emekli olduktan sonra, bir görevimizi tamamlamıştık, ikinci etabımız boş geçecekti. Neden bu etap boş geçsin dedik ve 2005 yılında 4 yaşındayken Nagihan ı aldık. Birkaç yıl çok güzel geçti. Sonra, benim niye kardeşim yok dedi. Onun da kardeşi olsun istedik ve 2008 yılında Canan ı ailemize kattık. Çok geniş bir aile olduk. Büyük bir aile olmaktan çok mutluyuz dedi.

KARIN DOYURMAYLA OLMUYOR
Koruyucu ailelerin sayısının artması gerektiğine inandığını ifade eden Peker, Her şeyi devletten beklemememiz gerekiyor. Zaten devlet çocuklara bakıyor ama çocukların başını okşayacak ailelere ihtiyacı var. Sadece karın doyurmayla olmuyor. Çocukları sevgiyle besleyeceksin. Ülkemizde korunmaya ihtiyacı olan 7 bin çocuk var. Gönül ister ki bu çocukların hepsi ailelerin yanına yerleştirilsin diye konuştu.

Nagihan (13) ve Canan (12) ise Peker ailesinin yanında çok mutlu olduklarını ifade ederek, Yahya ve Nurşen Peker i kendi anne ve babaları gibi sevdiklerini dile getirdi.


EN ÇOK OKUNANLAR

Ailesi tarafından kayıp ilanı verilen genç ölü bulundu

1 Ailesi tarafından kayıp ilanı verilen genç ölü bulundu

Gazi, şehit ve engelli aileleri akşam yemeğinde bir araya geldi

2 Gazi, şehit ve engelli aileleri akşam yemeğinde bir araya geldi

Şuhut, beyaza büründü

3 Şuhut, beyaza büründü

Kar yağışında mahsur kalan yavru köpeği itfaiye kurtardı

4 Kar yağışında mahsur kalan yavru köpeği itfaiye kurtardı

AK Parti Bursa ilçe başkanları belli oldu

5 AK Parti Bursa ilçe başkanları belli oldu

Sultangazi'de tütün kaçakçılarına dev operasyon

6 Sultangazi'de tütün kaçakçılarına dev operasyon

Samsun'da tır ile çarpışan otomobil yandı: 1 yaralı

7 Samsun'da tır ile çarpışan otomobil yandı: 1 yaralı

Kırşehir'de kaza 1 ölü

8 Kırşehir'de kaza 1 ölü

Eskişehir'in 'Geleneksel Kartopu Savaşları' başladı

9 Eskişehir'in 'Geleneksel Kartopu Savaşları' başladı

THY Euroleague: Fenerbahçe: 92 - EA7 Olimpia Milano: 85

10 THY Euroleague: Fenerbahçe: 92 - EA7 Olimpia Milano: 85