IŞİD KABUSU

Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) tarafından 41 kişiyle birlikte kaçırılan ve aralarında Samsunlu İnşaat Mühendisi Fatih Önder in de bulunduğu 4 Türk, Türkmenlerin girişimleriyle serbest bırakıldı. Samsunlu Önder, Çok kötü şeyler yaşadık. 4 gün orada kaldık.

IŞİD KABUSU
ATK isimli bir inşaat firmasının şantiyesinde görevli 4 Türk vatandaşı Samara kentinden Kerkük’e gittikleri sırada IŞİD militanları tarafından 5 gün önce kaçırılmıştı. Mersinli İdari İşler Amiri Cem Tezel, Samsunlu İnşaat Mühendisi Fatih Önder, Trabzonlu Şantiye Kalfası Ömer Asıl ve Osmaniyeli Pompa Operatörü Recep Kara ile beraberindeki çeşitli uyruklardan 41 kişi önceki gün serbest bırakıldı. Samsunlu İnşaat Mühendisi Fatih Önder, “Çok kötü şeyler yaşadık. 4 gün orada kaldık. Ne yemek ne su. Çok şükür geldik” dedi.

EKMEĞİMİZİ SUYUMUZU VERDİLER
Kerkük Emniyet Müdür Yardımcısı Turhan Abdurrahman’ın girişimleriyle kurtarılan rehineler Kerkük’e getirildi. Serbest kalan Türk vatandaşları kendilerinin kurtarılmasına vesile olanlara teşekkür ederek, rehin durumdayken kendilerine iyi davranıldığını ancak sıkıntılı bir süreç geçirdiklerini belirttiler. Şantiyenin İdari İşler Amiri Cem Tezel yaptığı açıklamada, Türkmen Emniyet Müdür Yardımcısı Abdurrahman’a minnettar olduklarını ifade ederek, “Bize iyi davrandılar, ekmeğimizi, suyumuzu verdiler. Beraber namaz kıldık. Çok şükür canımız sağ. Herhangi bir sıkıntı yaşamadık. Rahatsız olan arkadaşımıza ilacını bile aldılar ama esirlik esirliktir sonuçta. 4 günü, 3 günü, 1 ayı, 1 senesi yok. Canımızın sağ olduğuna şükrediyoruz” dedi.

HERGÜN BÜYÜK SIKINTI YAŞADIK
Şantiye Kalfası Ömer Asıl da yaptığı açıklamada, “Şu anda ne diyeceğimi inanın bilmiyorum. Burada bize yardımcı olan tüm komutanlarımıza ve patronlarımızın hepsine teşekkür ediyorum. Çok güzel bir çalışma sonucu bize herhangi bir şey olmadan bizi kurtardılar. Hepsinden Allah razı olsun. 3 gün oldu oradayız, çok sıkıntı çektik. Hergün bir şey yapacaklar diye sıkıntı içerisine girdik. Ama biz herhangi bir şey olmadan serbest bırakıldık. 45 kişiydik. Türkmenistan, Pakistan, Nepal, Hindistan ve Türkiye’den insanlar vardı” dedi.

SÜREKLİ ÖLÜM KORKUSU VARDI
Kaçırılma anını anlatan Cem Tezel, “Biz şantiyemizi tahliye ediyorduk. Geldiler ve şantiyenin içine girdiler. Biz kaçtık ve Iraklıların bir evine sığındık ve orada yaşadık ilk önce. Bir parti göndermiştik, daha sonra yolun güvenli olduğunu düşünerek diğer grupları çıkarmaya başladık. Şoförümüzü indirdiler. Bizim elimizi veya gözümüzü bağlamadılar. Ama tercümanımıza ‘Sünni misin, Şii misin’ diye sordular. ‘Sünni’yim’ dedikten sonra elini bağlamadılar, sadece gözünü bağladılar. Bizi bilmediğimiz bir yere götürdüler. İlk inerken kafama ve göğsüme silah dayadılar. Benim tansiyonum düştü. Orada onların liderleri gibi bir şey beni kaldırdı, öptü. ‘Korkma, bir sıkıntı yok’ dedi. Daha sonra işte 45’imiz bir yerde yaşadık. Ama sürekli bir ölüm korkusu vardı” dedi.

Samsunlu İnşaat Mühendisi Fatih Önder de yaptığı açıklamada, “Çok kötü şeyler yaşadık. 4 gün orada kaldık. Ne yemek ne su. Çok şükür geldik” diye konuştu.

İHA 


EN ÇOK OKUNANLAR

Karasu'da polis ekipleri suçlulara göz açtırmıyor

1 Karasu'da polis ekipleri suçlulara göz açtırmıyor

Polisin üzerine araç süren ehliyetsiz ve alkollü sürücü kaçamadı

2 Polisin üzerine araç süren ehliyetsiz ve alkollü sürücü kaçamadı

Kırıkhan'da çocuklardan askeri konvoya sevgi seli

3 Kırıkhan'da çocuklardan askeri konvoya sevgi seli

Beyoğlu'nda trafik kazası; 2 yaralı

4 Beyoğlu'nda trafik kazası; 2 yaralı

Çaldığı otomobil ile 10 kilometre boyunca polisten kaçtı

5 Çaldığı otomobil ile 10 kilometre boyunca polisten kaçtı

Bursa'da Fenerbahçe'ye yoğun güvenlik önlemi

6 Bursa'da Fenerbahçe'ye yoğun güvenlik önlemi