Atalay’dan ‘balyoz’ yorumu...

CHP İl Başkanı Mehmet Atalay, Balyoz Davası nda yaşanan tahliyelerin ve Anayasa Mahkemesi nin verdiği kararın, davanın düzmece olduğunu ortaya koyduğunu söyledi\r\n

Atalay’dan ‘balyoz’ yorumu...
Anayasa Mahkemesi nin Balyoz Davası tutuklularına yönelik infazın durdurulması ve yargılamanın yenilenmesi kararının ardından yaşanan tahliyeleri değerlendiren CHP İl Başkanı Mehmet Atalay, davanın komplo olduğunun kararla ortaya çıktığını öne sürdü. Atalay, Cumhurbaşkanlığı seçimi için çatı aday olarak belirlenen Ekmeleddin İhsanoğlu’na yönelik tepkilere de yanıt verdi.

‘TELAFİSİ NASIL OLACAK’
Dava süresince cezaevinde kalanların yaşadıkları mağduriyetlere dikkat çeken ve telafisinin ne şekilde olacağını soran Atalay, “Anayasa mahkemesinin verdiği karar doğrultusunda balyoz davasının çökmesi ülkemizin en önemli gündem maddesidir. Yıllardır bu davanın bir komplo olduğu kamuoyunda söyleniyordu. Bunu haklı çıkaracak da birçok gerekçe vardı. Bunlardan bir tanesi de davada kullanılan kayıtların, tapelerin düzmece olduğu yönündeydi. Bütün bunların doğru olduğu ortaya çıktı. Türk Silahlı Kuvvetlerine yönelik büyük bir saldırı olan dava, bizce bir tasfiye operasyonuydu.  TSK’da görev almış, terör örgütleriyle çatışmış bu insanların haksız yere yıllarca hapiste kalmaları, eşlerinden çocuklarından uzak kalmaları, bazılarının hayatını kaybetmesi davanın en üzücü sonuçlarıdır. Bunların telafisi nasıl olacak, haksızlık ve mağduriyetlerin bedelini kim ödeyecek? Cezaevince hayatlarından yılları çalınanlara bunun hesabı nasıl verilecek? Demokrasi adına bu tür davaların yenilenmemesini diliyoruz” diye konuştu.

‘CHP’YE BAŞKAN SEÇMİYORUZ’
Cumhurbaşkanlığı seçimi için çatı aday olarak belirlenen Ekmeleddin İhsanoğlu’na yönelik ilk günlerde yaşanan tepkilerin azaldığını ifade eden Atalay şunları söyledi: “Cumhurbaşkanlığı seçimi ülkemiz adına son derece önemlidir. Seçimde yapılacak olan tercih, aynı zamanda ülkemizin geleceğini de belirleyecek. Halkımız, yetkileri anayasa ile sınırlı, dürüst, geçmişi temiz, eğitimli, donanımlı, ülkemizi içeride ve dışarıda temsil edebilecek bir Cumhurbaşkanı istiyor. Halkın her kesimi ile kucaklaşabilecek biri olması ülkemiz için son derece önemlidir. Dinine, mezhebine, kökekine bakmaksızın herkesi kucaklayabilecek bir Cumhurbaşkanı olmalı. İttifak yapılan çatı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu bu anlamda önemli bir tercihtir. İhsanoğlu’nun kimliğiyle ilgili ilk günlerde gösterilen tepkinin azaldığını görüyoruz. CHP’ye bir başkan seçmiyoruz. Demokratik merkeziyetçilik CHP’de hakimdir. Kararlar alınana kadar herkes düşüncesini dile getirir ama karar alındıktan sonra da herkes o kararın arkasında durur.” 

Ahmet Çağdaş ÇATOĞLUEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da bir kişi mantar toplarken kafasından vuruldu

1 Samsun'da bir kişi mantar toplarken kafasından vuruldu

10 Aralık Pazartesi Samsun hava durumu

2 10 Aralık Pazartesi Samsun hava durumu

Yılport Samsunspor'dan Antalya planı

3 Yılport Samsunspor'dan Antalya planı

Samsun'da Hürriyet Mahallesi Muhtarı'ndan acı haber

4 Samsun'da Hürriyet Mahallesi Muhtarı'ndan acı haber

7'den 70'e Samsunspor

5 7'den 70'e Samsunspor

Dananın kuyruğu Sakarya'da kopacak

6 Dananın kuyruğu Sakarya'da kopacak

Samsun'da torbacılar adliyede

7 Samsun'da torbacılar adliyede

Profesörlerden kritik uyarı

8 Profesörlerden kritik uyarı

Görenler şaştı kaldı! Korku filminden çıkmış gibi...

9 Görenler şaştı kaldı! Korku filminden çıkmış gibi...

Samsun'da hırsızlığın böylesi!

10 Samsun'da hırsızlığın böylesi!