EN ACI DİPLOMA

Samsun’da 2 sene önce staj için hastaneye giderken otobüsün çarpması sonucu hayatını kaybeden Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Hemşirelik Bölümü öğrencisi Özen Arslan’ın diplomasını sınıf arkadaşı aldı.

EN ACI DİPLOMA
Samsun’da 2 sene önce staj için hastaneye giderken otobüsün çarpması sonucu hayatını kaybeden Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Hemşirelik Bölümü öğrencisi Özen Arslan’ın diplomasını sınıf arkadaşı aldı. 

12 Ekim 2012 tarihinde OMÜ Hemşirelik Bölümü 3. sınıf öğrencisi iken kaldığı yurttan staj yaptığı hastaneye giderken yolun karşısına geçmeye çalıştığı sırada otobüsün altında kalarak hayatını kaybeden Özen Arslan’ın temsili diplomasını sınıf arkadaşı Seren Eser aldı.

OMÜ Samsun Sağlık Yüksek Okulu’ndan (SSYO) 2014-2014 eğitim yılında 121 öğrenci mezun oldu. OMÜ Nuri Asan Futbol Sahası’nda yapılan mezuniyet töreninde, merhume Özen Arslan’ın cübbesi, kepi ve fotoğrafı bir stant üzerine konuldu. Arkadaşları Özen Arslan’ın fotoğrafını taşıdı. Törende mezun olanların diplomaları verildikten sonra Özen Arslan’ın temsili diploması verilmek üzere arkadaşı Seren Eser sahneye çağrıldı.

Diplomayı vermeden önce konuşan OMÜ SSYO Müdürü Prof. Dr. Nermin Kılıç, “Çok üzgünüm. İlk defa hayatımda böyle bir durum için sahnedeyim. Yüksek Okul Müdürlüğü’ne atanmadan birkaç ay önce hemşirelik bölümü öğrencimiz Özen Arslan elim bir trafik kazası nedeniyle aramızdan ayrıldı. Çok üzüldüm. Ben kendisini tanımadığım halde bir anne olarak ağlamıştım. Diplomasını arkadaşına vereceğim. Çok hüzünlüyüm. Kendisine Allah rahmet diliyorum. İnanıyorum ki o şu anda bizim aramızda. Ailesine, sevenlerine ve tüm camiaya tekrardan başsağlığı diliyorum” dedi.

Daha sonra Kılıç, Özen Arslan’ın temsili diplomasını sınıf arkadaşı Seren Eser’e verdi. Diplomayı alan Eser, “Duygularımı ifade etmem gerçekten çok zor. Özen’in vefat etmeden 3 dakika önce sesini en son ben duymuştum. Diplomasını almak da bana nasip olduğu için mutluyum. Allah rahmet eylesin, Allah mekanını cennet eylesin” diye konuştu.

Olay, 12 Ekim 2012 tarihinde sabah saat 07.20 sıralarında Atakum ilçesi Atakent mevkisi Atatürk Bulvarı üzerinde meydana gelmişti. Staj yaptığı hastaneye gitmek için kaldığı yurttan çıkan OMÜ Hemşirelik Bölümü 3. sınıf öğrencisi Özen Arslan’a (20) yolun karşısına geçmeye çalışırken servis otobüsü çarpmıştı. Genç kız, otobüsün altında sürüklenerek olay yerinde hayatını kaybetmişti.


EN ÇOK OKUNANLAR

Kavgaya karışıp kaçarken polis otosuna çarptılar

1 Kavgaya karışıp kaçarken polis otosuna çarptılar

Fethiye'de fırtına ve yağış evlerin çatısını ve seraları uçurdu, ağaçları devird

2 Fethiye'de fırtına ve yağış evlerin çatısını ve seraları uçurdu, ağaçları devird

Böyle firar görülmedi

3 Böyle firar görülmedi

Unkapanı köprüsü bakım nedeniyle kapandı

4 Unkapanı köprüsü bakım nedeniyle kapandı

Afyonkarahisar'da şiddetli yağış etkili oldu

5 Afyonkarahisar'da şiddetli yağış etkili oldu

Malkara'da kaçak tütün ve makaron operasyonu

6 Malkara'da kaçak tütün ve makaron operasyonu

Dur ihtarına uymayan şahıs otomobilini bırakıp kaçtı

7 Dur ihtarına uymayan şahıs otomobilini bırakıp kaçtı

2019 Merkezi Yönetim Bütçe görüşmeleri

8 2019 Merkezi Yönetim Bütçe görüşmeleri

Kemer'de çıkan yangında üç iş yeri zarar gördü

9 Kemer'de çıkan yangında üç iş yeri zarar gördü

Ters yolda yakalanan sürücünün aracına el konuldu

10 Ters yolda yakalanan sürücünün aracına el konuldu