Stadyumda kongre

Pancar Ekicileri nde yeniden Yıldırım\r\n

Stadyumda kongre
Samsun Pancar Ekicileri Kooperatifi 24. Olağan Genel Kurulu 19 Mayıs Stadyumu nda yapıldı. Yaklaşık 33 bin üyesi bulunan kooperatif başkanlığı için 
mevcut başkan Osman Yıldırım ile eski başkan Mehmet Bayramoğlu nun listeleri yarıştı. Yıldırım, yeniden Samsun Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanlığı na seçildi.

33 BİN ÜYEMİZ VAR
Samsun Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Osman Yıldırım, Kooperatifimize kayıtlı yaklaşık 33 bin üyemiz var. Demokratik bir seçim olmasını temenni ediyoruz. Seçimlerde ağırlıklı olarak, Çarşamba Bafra, Kavak, 19 Mayıs ve Ladik teki üyelerimiz oy kullandı. Daha önce Samsun da ciddi miktarda pancar ekimi vardı. Ekim azaldığı için de faaliyetlerimizi kendi bünyemizde yürütüyoruz. Zirai alet, ilaç ve gübre gibi tarım malzemeleri satışı yapıyoruz. Yeniden başkanlığa seçilmemden dolayı, oy kullanan tüm üyelerimize teşekkür ediyorum dedi.

SIKINTILARI BİLİYORUZ
Seçimlere aday olarak giren Mehmet Bayramoğlu ise, 1996 yılından 2008 yılına kadar kooperatifin yönetim kurulu başkanlığını yaptım. Yeni bir ekip, heyecan ve kadroyla seçimlere gidiyoruz. Bizim seçimlere girmekteki amacımız çiftçilere katkı sağlamak. Bunun yol ve yönteminin nasıl olduğunu iyi bildiğime inanıyorum diye konuştu.

HAYIRLI OLSUN
Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kadir Güven ise, Çarşamba şeker fabrikasının olduğu dönemde, fabrikaya pancar vermiş üyelerden oluşan bir kooperatif. Pancar kooperatiflerinin sözleşmeleri gereği, bir kez bile olsa fabrikaya pancar vermiş kişilerin genel kurulda oy kullanma hakkı ve üyeliği devam ediyor. Bu anlamda 33 bin üye var. Seçimlere giren adaylara hayırlı olsun dedi.

Samsun Pancar Ekicileri Kooperatifi 24. Olağan Genel Kurulu nda yeniden başkanlığa seçilen Yıldırım ın yönetim kurulu listesinde; Aziz Sezgin, Yusuf Bayrak, Seyfullah Doğan ve Temel Ertaş yer aldı.

Ersin DEMİR


EN ÇOK OKUNANLAR

Sakarya'da rekor kırıldı

1 Sakarya'da rekor kırıldı

Hayati Tekin sahaya iniyor

2 Hayati Tekin sahaya iniyor

Samsunspor taraftarları akın etti...

3 Samsunspor taraftarları akın etti...

TCDD, Samsun'daki taşınmazını satıyor

4 TCDD, Samsun'daki taşınmazını satıyor

Tekin, adaylık için istişarede

5 Tekin, adaylık için istişarede

Samsun'da yaralı genç şoka girdi

6 Samsun'da yaralı genç şoka girdi

Samsun'da asansör boşluğuna düşen kişi öldü

7 Samsun'da asansör boşluğuna düşen kişi öldü

Bodrum'da kurtardı, Sakarya'da olmadı

8 Bodrum'da kurtardı, Sakarya'da olmadı

Samsun'da çatıdan düşen kişi ağır yaralandı! O anlar kamerada

9 Samsun'da çatıdan düşen kişi ağır yaralandı! O anlar kamerada

Samsunlular dikkat! Son 14 gün!

10 Samsunlular dikkat! Son 14 gün!