Mahkeme bitene kadar devam

Samsun Tarım Meslek Lisesi’nin yıkılarak yerine cami yapılması kararı üzerine okul önünde başlattıkları nöbette 9 günü tamamlayan veli ve öğrenciler, mahkeme sonuçlanana kadar gitmemeye kararlı olduklarını söyledi\r\n

Mahkeme bitene kadar devam
Samsun’un Atakum İlçesi’ndeki Tarım Meslek ve Anadolu Tarım Meslek Lisesi önünde nöbetlerini sürdüren veli ve öğrenciler 9 günü geride bıraktı. Günün 24 saati nöbeti sürdürdüklerini söyleyen Okul Aile Birliği Başkanı Nihal Gürpınar, geride bıraktıkları 9 günlük sürede kendilerini Samsun Valisi Hüseyin Aksoy ile Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz dışında herkesin dinlediğini belirtti.

AÇLIK GREVİNE KADAR GİDER
Sakin ve olaysız bir şekilde nöbetlerine devam ettiklerini kaydeden Gürpınar, özellikle gençlerin kendilerine büyük destek olduğunu söyledi. Gürpınar, “Okulumuzun yıkımına engel olmak için burada başlattığımız nöbete halkımız, sivil toplum kuruluşlarımız ve siyasi partilerimiz büyük destek verdi. En büyük desteği ise gençlerden aldık. Büyük olayların yaşanmaması için verdiğimiz ciddi bir mücadele var. Farklı kültürel etkinliklerle de nöbetimizi sürdüreceğiz. Sesimiz duyulana kadar buradayız. Gerçi bizim sesimizi Samsun Valisi Hüseyin Aksoy ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz dışında herkes duydu. Buradaki amacı çok iyi biliyoruz. Nöbetten vazgeçtiğimiz an okulu boşaltacaklar ve anında yıkım gerçekleşecek. Ama bilinmesini isterim ki nöbetle başlayan eylemimi açlık grevine kadar götürmekten çekinmem. Burada kendimi ya da çocuğumu düşünmüyorum. Çocuklarımızı, geleceğimizin teminatı olan gençleri düşünüyorum. Sonuna kadar da mücadele etmeyi sürdüreceğim. Mahkeme kararı çıkana kadar hiçbir yere gitmiyoruz” dedi.

CAMİ’YE DEĞİL YERİNE KARŞIYIZ
Nöbete başladıkları günden itibaren bazı kesimlerin kendilerini cami karşıtı olarak lanse etmeye çalıştığını belirten Gürpınar, bunun art niyetli söylemler olduğunu kaydetti. Gürpınar, “Bir kez daha dile getiriyorum. Yüzde 99’u Müslüman olan bir ülkede, cami yapımına kim karşı olabilir? Bizim karşı olduğumuz konu yapılması düşünülen alan ve bu alan içerisindeki okulumuz. Bizim polisle sertlik içerisinde olmamızı bekleyenler de var biliyoruz. Ama buna asla müsaade etmeyeceğiz. Bizim derdimiz bir kargaşa ortamı yaratmak değil, okulumuza sahip çıkmak. Nöbetimize destek de bekliyoruz. Okulumuza, ilçemizdeki en güzel alana sahip çıkmak için verdiğimiz mücadeleye katılımın artmasını istiyoruz. En önemlisi de Vali Aksoy’un bizi dikkate almasını ve dinlemesini istiyoruz. Biz yağışların en yoğun olduğu bu günlerde bile buradan gitmiyoruz. Dokuz gündür düzgün, seviyeli bir tepki ortaya koyuyoruz” diye konuştu.

Ahmet Çağdaş ÇATOĞLU


EN ÇOK OKUNANLAR

Hayati Tekin sahaya iniyor

1 Hayati Tekin sahaya iniyor

Sakarya'da rekor kırıldı

2 Sakarya'da rekor kırıldı

Samsunspor taraftarları akın etti...

3 Samsunspor taraftarları akın etti...

Samsun'da asansör boşluğuna düşen kişi öldü

4 Samsun'da asansör boşluğuna düşen kişi öldü

TCDD, Samsun'daki taşınmazını satıyor

5 TCDD, Samsun'daki taşınmazını satıyor

Samsun'da yaralı genç şoka girdi

6 Samsun'da yaralı genç şoka girdi

Samsun'da çatıdan düşen kişi ağır yaralandı! O anlar kamerada

7 Samsun'da çatıdan düşen kişi ağır yaralandı! O anlar kamerada

Tekin, adaylık için istişarede

8 Tekin, adaylık için istişarede

Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı değişecek mi?

9 Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı değişecek mi?

Samsunlular dikkat! Son 14 gün!

10 Samsunlular dikkat! Son 14 gün!