EVDE YARIŞA HAZIRLANIP KUPALARI TOPLADILAR

Samsun Karting ve Otomobil Sporları Kulübü Derneği, imkansızlıklar içinde başarılar elde edip, bu sporda Samsun un adını temsil ediyor. Evlerine kurdukları simülasyonla yarışlara hazırlanan pilotlar, İstanbul Davutpaşa daki Türkiye Karting Şampiyonası 3.

EVDE YARIŞA HAZIRLANIP KUPALARI TOPLADILAR
ÜÇÜNCÜ OLDULAR
Samsun Karting ve Otomobil Sporları Kulübü Derneği (SKOSK), yeni kurulan bir kulüp olarak, Samsun da bir pist olmamasının sıkıntılarını yaşıyor. Bu zamana kadar Samsun a yarış pisti yapılması için bir çok proje üreten ama bunlar sonuçsuz kalan kulüp, tüm imkansızlıklar içinde pilotlarını yarışlara hazırlamaya çalışıyor. Türkiye Karting Şampiyonası nda Samsun u temsil eden kulüp, son olarak İstanbul Davutpaşa Pisti nde düzenlenen 3. Ayak yarışlarına katıldı. 555 numaralı araçlarıyla yarışa katılan kulüp, 3. olarak kürsüye çıkma başarısı gösterdi. Ayrıca kulübün pilotlarından Salih Tekeci ve Kürşat Ergin de, En İyi Pilot Teşvik kategorisinde birinci olarak kupayı kaldırdı. 

PROJE HAZIR
Kulüp Başkanı Onur Durmuş, Biz Samsun da yeni bir akım başlatmak için kartingi seçtik. Bu alanda Türkiye den önemli sporcular yetiştirebiliriz. Ancak en büyük sıkıntımız Samsun da bir pist olmayışı. Yarışlara hazırlanmak için ya evlerimize kurduğumuz simülasyon sistemiyle antrenman yapıyoruz, ya da yarışlara 1-2 gün önce gidip pistlerde çalışıyoruz. Bu da bize külfet oluyor. Biz gerekli projelerimizi hazırladık. Samsun a bir yarış pistinin neler katacağını şehrin ileri gelenlerine anlatmaya hazırız. Yeterki bize sıcak baksınlar ve desteklesinler diye konuştu. Başkan Durmuş, tüm imkansızlıklara rağmen başarılar elde ettiklerini de belirterek, Desteklensek, üçüncülük değil, birincilikler alırız diye konuştu. 

A KALİTE PİST
Kulübün kurucu başkanı ve pilotlarından Yakup Ayvaz ise, Samsun, büyükşehir. Türkiye nin en önemli ve gözde şehirlerinden birisi. Bizim isteğimiz ilimize bir yarış pisti yapılması ve Uluslararası Karting yarışlarının bir ayağının da bu sayede Samsun da olması. Türkiye de A kalite bir pist yok. Bu pisti Samsun a kurabilirsek, aynı zamanda diğer yarışçılarda ilimize gelip antrenman yapacaktır. Bunların hepsi turizm ve ekonomi olarak da Samsun a katkı sağlar. Bu spor desteklendiğinde bir anda tüm dünyaya açılabileceğiniz bir spor. Karting, tüm motor sporlarının ana okulu gibi. İstediğimiz pisti Samsun a kurabilirsek, çok önemli sporcular yetiştireceğimize de inanıyorum dedi. 

Selçuk KAYAEN ÇOK OKUNANLAR

Silahlı kavga: 1 ölü

1 Silahlı kavga: 1 ölü

Kaza yaptı, otomobili bırakıp kaçtı

2 Kaza yaptı, otomobili bırakıp kaçtı

MHP, Aydın Büyükşehir Başkan Adayını geri çekti

3 MHP, Aydın Büyükşehir Başkan Adayını geri çekti

Düzce'de ana su borusu patladı D-100 trafiğe kapandı

4 Düzce'de ana su borusu patladı D-100 trafiğe kapandı

Son idman Sakarya'da

5 Son idman Sakarya'da

AK Parti'li Erürker; '2019 yılı Aydın için milat olacak'

6 AK Parti'li Erürker; '2019 yılı Aydın için milat olacak'

TİM Başkanı Gülle: 'Hedef, dış ticaret fazlası veren Türkiye'dir'

7 TİM Başkanı Gülle: 'Hedef, dış ticaret fazlası veren Türkiye'dir'

Türk halk müziği sanatçısı Selahattin Alpay Hizan'da Konser verdi

8 Türk halk müziği sanatçısı Selahattin Alpay Hizan'da Konser verdi

Tren kazasındaki vagonların enkazı kaldırıldı

9 Tren kazasındaki vagonların enkazı kaldırıldı

Aksaray'da korkutan yangın: 32 kişi mahsur kaldı

10 Aksaray'da korkutan yangın: 32 kişi mahsur kaldı