Yağışlar sürecek mi? İşte yeni haftanın havası

Yaz aylarında olmamıza rağmen sıcak havalar tam anlamıyla kendini hissettirmiş değil. Peki yeni haftada hava nasıl olacak? İşte cevabı...\r\n

Yağışlar sürecek mi? İşte yeni haftanın havası
Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey ve iç kesimleri parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, İç Anandolu nun güney ve doğusu, Orta ve Doğu Akdeniz, Kütahya, afyonkarahisar, Eskişehir, Çankırı, Gümüşhane ile gece saatlerinde Ardahan çevrelerinin sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI :İç ve doğu bölgelerde 4 ila 7 derece azalacağı, batı kesimlerde 1 ila 3 derece artacağı tahmin ediliyor. Sıcaklık düşük fakat nem çok yüksek olmaslı bekleniyor
 
RÜZGAR :Genellikle güney ve batı, Ege kıyılarında kuzey yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette; Batı ve Orta Karadeniz kıyıları, Güney Ege kıyı kesimleri yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.
 
MARMARA 

Parçalı ve çok bulutlu, Sabah saatlerinde doğu kesimleri, öğle saatlerinden sonra bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinde İstanbul un anadolu Yakası nın ve Sakarya nın kuzey kesimleri ile Kocaeli çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.
 
EGE 
 
Az bulutlu, kuzey ve iç kesimleri parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinde Kütahya ve Afyonkarahisar çevrelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Güney Ege kıyılarında kuzey yönlerden kuvvetli (30-50 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.
 
AKDENİZ
 
Az bulutlu, doğusu parçalı, yer yer çok bulutlu, sabah saatlerinde Adana, Osmaniye, Hatay ın kıyı kesimleri, Kahramanmaraş ın batı çevreleri, öğle saatlerinde Isparta, Mersin, Adana, Osmaniye, Hatay ın kıyı kesimleri ve Kahramanmaraş ın batı çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Doğu Akdeniz kıyılarında güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.
 
İÇ ANADOLU 
 
Parçalı yer yer çok bulutlu, sabah saatlerinde Kayseri, Niğde ve Çankırı, öğle saatlerinde bölgenin güney ve doğusu ile Eskişehir ve Çankırı çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
 
BATI KARADENİZ 
 
Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinde Düzce, Zonguldak ve Bartın çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; kıyı kesimlerinde batı ve güneybatı yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.
 
ORTA ve DOĞU KARADENİZ 
 
Parçalı ve yer yer çok bulutlu, Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları ile Gümüşhane ve Artvin çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Doğu Karadeniz kıyıları ve Ordu ile Samsun un doğu çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; öğle saatlerinde Samsun kıyılarında kuzeybatı yönlerden kuvvetli (30-50 km/s) olarak esmesi bekleniyor.
 
DOĞU ANADOLU 
 
Az bulutlu, kuzey ve batı kesimleri parçalı bulutlu, gece saatlerinde Ardahan çevrelerinin kısa süreli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
 
GÜNEYDOĞU ANADOLU 
 
Az bulutlu ve açık, bölgenin batı kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.


EN ÇOK OKUNANLAR

Silahlı kavga: 1 ölü

1 Silahlı kavga: 1 ölü

Atatürk Stadı kapalı gişe

2 Atatürk Stadı kapalı gişe

Samsun'da intihar girişimi!

3 Samsun'da intihar girişimi!

Gündem transfer

4 Gündem transfer

Dikkat çeken ayrıntı

5 Dikkat çeken ayrıntı

Arayışa devam

6 Arayışa devam

Dere içinde ölü bulundu

7 Dere içinde ölü bulundu

15 Aralık Cumartesi Samsun hava durumu!

8 15 Aralık Cumartesi Samsun hava durumu!

Hoşgeldiniz

9 Hoşgeldiniz

Kar kalınlığı 80 santimetreye ulaştı! Samsunlu vatandaş akın etti

10 Kar kalınlığı 80 santimetreye ulaştı! Samsunlu vatandaş akın etti