İLKADIM RAMAZAN A HAZIR

İlkadım Belediyesi yaklaşan Ramazan ayı için birbirinden anlamlı ve sosyal etkinliklerin hazırlandığını açıkladı.

İLKADIM RAMAZAN A HAZIR
İlkadım Belediyesi düzenlenen Ramazan programında, birbirinden anlamlı program ve etkinliklerle Ramazan ayına hitap edilecek. İlkadım ilçesi sınırları içinde 24 ayrı noktada düzenlenen 3 veya 4 mahallenin bir arada olacağı komşu iftarı adı altında yapılacak olan iftar programları ile vatandaşlar Ramazan ayı boyunca kaynaşarak dostluk, kardeşlik görevlerini yerine getirecek.
İftar öncesi hazırlanan iftara doğru programlarında ise birbirinden değerli hocaların yanı sıra semazen gösterileri de yer bulacak.

RAMAZAN BOYUNCA ÖZEL SOHBETLER
Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından iftar sonrası İlkadım İlçesi genelinde bulunan 10 ayrı camide gerçekleşecek olan dini sohbetler ve ilahi programları vatandaşa Ramazan ayının maneviyatını yaşatacak. Düzenlenen bu özel sohbetlere Mustafa Özşimşekler, Ankara Hacı Bayram Veli Camii İmamı Ahmet Karali, Ahmet Satin Hoca ve İlahi ekibi, Süleymaniye Camii İmamı Ayhan Mansız, Ankara Kocatepe Camii İmamı Adem Karabey, Süleymaniye Camii İmamı Ekrem Nalbant, Şişli Mecidiyeköy Camii İmamı Ali Derman, Mehmet Talu, Abdulmetin Balkanlıoğlu, Ankara Ahmet Hamdi Akseki Camii İmamı Ali Tel, Piyale Paşa Camii İmamı İshak Danış, Eyüp Sultan Camii İmamı Erhan Mete, Bağcılar İSTOÇ Camii İmamı Bünyamin Toçuoğlu, Beykoz Camii İmamı Mehmet Bilir, Sultanahmet Camii İmamı Hasan Kara, Eyüp Sultan Camii İmamı Metin Çakar, Bursa Ulu Camii İmamı Tahsin Karanfil ve İlahiyatçı yazar Abdülhalik selman katılacak. Ayrıca İlkadım Belediyesi Ramazan ayı için ihtiyacı ailelere 3 bin adet 75 TL bulunan Hızır Kart dağıtarak mutfak alışverişleri için yardımcı olacak. Ayrıca Ramazan ayı boyunca bölgede belirlenen 300 aileye özel hazırlanmış yemek kutuları ile her gün sıcak yemek dağıtımı yapılacak.

HUZUR DOLU AY
Huzur dolu günlerde hep birlikte Ramazan ayının maneviyatının yaşanacağını belirten İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, 11 ayın sultanı Ramazan-ı Şerif ayında birlikteyiz. Manevi tatların ve huzur dolu sofraların bir ay boyunca birbirimizle daha fazla kaynaşma vesilesi olacağı bir kutlu zamana kavuşmanın sevinci içerisindeyiz. Ramazan ayı birlik ve beraberlikte bizi kardeş değerlerde birleştirdiğimiz mübarek aydır dedi.

Ramazan ayı boyunca ihtiyaç sahibi insanlara sadece sıcak yemek götürmeyeceklerini vatandaşların en çok ihtiyacı olan ilgi ve alakayı da beraberinde sunacaklarını belirten İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, İlkadım Belediyesi olarak bu mübarek ayda ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza sadece sıcak yemek değil; sıcak sevgi, güler yüz ve sevgi dolu yürekler götüreceğiz. Asırlardır gelen komşuluk geleneğimize Ramazanı vesile kılarak komşu programlarımızla yeniden köklü bir şekilde kardeşlik duygusunu perçinleyeceğiz. İftardan sahura, sahurdan sehere Ramazan ayının manevi atmosferine uygun bir kimlikle değerli hocalarımızın sohbetleri, Kurra hafız ve imamlarımızın Kur an ziyafetiyle İlkadım da bambaşka bir Ramazan ayını hep birlikte yaşayacağız diye konuştu.
İHA


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da inşaatta facia! 1 ölü, 1 yaralı

1 Samsun'da inşaatta facia! 1 ölü, 1 yaralı

Onur Eriş veda etti

2 Onur Eriş veda etti

Samsunspor Türkiye'ye örnek olacak

3 Samsunspor Türkiye'ye örnek olacak

Samsun'a geliyordu...Tonlarca hamsi yola saçıldı!

4 Samsun'a geliyordu...Tonlarca hamsi yola saçıldı!

Samsun'da tarla kavgası: 3'ü ağır, 4 yaralı

5 Samsun'da tarla kavgası: 3'ü ağır, 4 yaralı

Ters yola giren kamyon dehşet saçtı!

6 Ters yola giren kamyon dehşet saçtı!

Tepkiler çığ gibi büyüyor... Tek rakip hakemdi

7 Tepkiler çığ gibi büyüyor... Tek rakip hakemdi

Oğuz gibisi yok

8 Oğuz gibisi yok

Hayati Tekin'e destek

9 Hayati Tekin'e destek

Deplasman Fatih'i Samsunspor... Bileği bükülmedi

10 Deplasman Fatih'i Samsunspor... Bileği bükülmedi