Türkiye de ilk olacak

Samsun’da berberlerden sonra tekstil imalatçı ve toptancılarının da pazar günü kapalı olacağını söyleyen Tuhafiyeciler Odası Başkanı Ahmet Akbaş, “Esnaf ailesine de vakit ayıracak. Meslek kolumuzda bu bir ilk olacak” dedi\r\n

Türkiye de ilk olacak
Türkiye’de meslek kollarında bir ilk gerçekleştireceklerini söyleyen Tuhafiyeciler Odası Başkanı Ahmet Akbaş, Pazar günleri imalatçı ve toptancılarımızın kapalı olması için düğmeye bastık. Amacımız onların da ailelerine vakit ayırabilmeleri” diye konuştu.

‘BİR GÜN AİLEYE’
Esnafın iş yoğunluğu nedeniyle ailesine vakit ayıramadığını söyleyen Tuhafiyeciler Odası Başkanı Ahmet Akbaş şunları söyledi: “Oda olarak birinci ayda genel kurulumuzu gerçekleştirdik. Bu genel kurulda odamıza kayıtlı imalatçı, toptancı ve perakendeci bin esnafla bir araya geldik. İmalatçı ve toptancı arkadaşlarımız özellikle hafta sonunda dahi ailelerine vakit ayıramamaktan şikayet ediyordu. Bu nedenle dile getirilen ‘Pazar günü kapalı olma’ konusu genel kurulumuzdan geçti. Temmuz ayı sonu itibariyle böyle bir çalışmamız olacak. İlkadım Belediyesiyle işbirliği içerisinde sürdürülecek uygulama kapsamında imalatçı ve toptancı esnafımız Pazar günü kapalı olacak. Meslek kolumuzda bunun başka bir örneği yok. Samsun’da uzun yıllardır berberler tarafından yapılan ve esnafın yüzünü güldüren bu uygulama bundan sonra bizde de olacak. Türkiye’de bir ilk olacak.” 

‘SİTE İÇİN BEKLEMEDEYİZ’
Samsun’da bir tekstil sitesi kurulması için tüm hazırlıklarını tamamladıklarını ve Büyükşehir Belediyesi’nin kendileri için bir adım atmasın beklediklerini söyleyen Başkanj Akbaş, “Tekstil Sitesi için hazırlıklarımızı yaptık. Yerimiz var ama bir türlü ekonomik zorlukları aşamadık. Ekonomik sorunların aşılmasından da ziyade Büyükşehir Belediyesine büyük iş düşüyor. İlkadım Belediyesinin de öncülük etmesi gerekiyor. Büyükşehir Belediyesi gıda borsasını şehir merkezinden kaldırdıysa, ikinci el otomobilcileri de aynı şekilde bir yerde topladıysa toptancı ve tuhafiyeciler içinde bu çalışmayı yapmamız gerekiyor. Bazı zorluklar bunun aşılması kolay olmayacaktır. Belediyeden bir yaptırım olması gerekiyor. Biz beklemedeyiz, atılacak adımı bekliyoruz” dedi.

Ahmet Çağdaş ÇATOĞLU  


EN ÇOK OKUNANLAR

Silahlı kavga: 1 ölü

1 Silahlı kavga: 1 ölü

Gündem transfer

2 Gündem transfer

Samsun'da intihar girişimi!

3 Samsun'da intihar girişimi!

Arayışa devam

4 Arayışa devam

Atatürk Stadı kapalı gişe

5 Atatürk Stadı kapalı gişe

Liderliğe gittiler

6 Liderliğe gittiler

Son idman Sakarya'da

7 Son idman Sakarya'da

Hoşgeldiniz

8 Hoşgeldiniz

Dikkat çeken ayrıntı

9 Dikkat çeken ayrıntı

15 Aralık Cumartesi Samsun hava durumu!

10 15 Aralık Cumartesi Samsun hava durumu!