Baykalcılar isyanda !

Aralarında eski Samsun milletvekili Binici nin de bulunduğu 42 CHP li, İhsanoğlu na karşı çıktı\r\n

Baykalcılar isyanda !
Kamuoyunda Baykalcı olarak bilinen ve aralarında eski Samsun Milletvekili Suat Binici nin de bulunduğu 42 CHP li, Ekmeleddin İhsanoğlu’nun adaylığına karşı olduklarını belirten bir bildiri yayımladı. Binici, Adayın CHP tabanında karşılığı yok, uyarı görevimizi yapıyoruz dedi

Onur Öymen, Kemal Anadol, Algan Hacaloğlu, Cevdet Selvi, Tayfun İçli, Necla Arat, Canan Arıtman ve eski Samsun Milletvekili Suat Binici gibi
ünlü siyasetçilerin imza attığı bildirinin başlığında Cumhuiyetin Çankaya sı için ibaresi yer aldı.

HATADAN DÖNÜLMELİ
Dün yayınlanan bildiride şu ifadelere yer verildi:
  Cumhurbaşkanlığı için çatı aday olarak önerilen Ekmeleddin İhsanoğlu, laik, demokratik Türkiye Cumhuriyetinin temel değerlerine, Atatürk ilke ve devrimlerine duyarlı bir aday değildir. Çatı aday olarak önerilen bu isim kamuoyuna açıklandığı andan itibaren laik demokratik Türkiye Cumhuriyetinin temel değerlerini, Atatürk ilke ve devrimlerini benimsemiş toplum kesimlerinde hayal kırıklığı yaratmış, bu durum giderek büyük bir tepkiye dönüşmüştür. Başarılı olamayacağı açıktır. Ülkede ve bölgede yaşanan olaylar da dikkate alındığında, bu aday ile seçime gidilmesi tarihi bir hata olacaktır. Henüz adaylığı kesinleşmemiştir. Vakit varken hatadan dönülmeli, Cumhuriyetten, Laiklikten, Atatürk Devrimlerinden, Demokrasiden yana; Hukuk Devleti ilkelerine, milli ve manevi değerlere bağlı, ülkemizin çıkarlarını kararlılıkla savunacak bir Cumhurbaşkanı adayı belirlenmelidir. Aksi takdirde ortak aday olarak önerenler, önerinin altına imza atanlar tarih karşısında sorumlu olacaklardır.  Tarihe ve geleceğimize karşı sorumluluk duygusu ile kamuoyuna saygı ile duyururuz.

KARŞILIĞI YOK
Kamuoyunda Baykalcı olarak bilinen Eski CHP Samsun Milletvekili Suat Binici de partilerine duydukları vefa nedeniyle böyle bir bildiri yayımlamaya kendilerini mecbur hissettiklerini söyledi. Binici, Genel Başkan ve genel merkezimiz bu yanlıştan dönmelidir. Biz burada uyarı görevimizi yerine getiriyoruz.  Toplumdan aldığımız izlenimleri aktarıyoruz. Toplum ve CHP ye oy verenlerin büyük bir kısmı bu adayı benimsemiyor.  Biz de partiyi uyarmanın görevimiz olduğu zorunlululuğunu hissettik. CHP nin 10 yıl belediye başkanlığını, 4 yıl milletvekilliğini, MYK üyeliği yapmış bir kişi olarak, partime duyduğum vefa borcumdan dolayı uyarı görevimi yapıyorum diye konuştu.

Binici, Genel Başkan Kılıçdaroğlu nun İhsanoğlu nun CHP nin adayı olmadığını söylediğini kaydederek, CHP nin adayı değilse, parti kendine uygun bir adayla çıkmalı. Yok partinin adayı ise Merkez Yürütme Kurulu ve Parti Meclisi nde bu konu tartışılmalıydı. Bizim tüzüğümüz ve prosedür bunu gerektirir  dedi.


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da bir kişi mantar toplarken kafasından vuruldu

1 Samsun'da bir kişi mantar toplarken kafasından vuruldu

10 Aralık Pazartesi Samsun hava durumu

2 10 Aralık Pazartesi Samsun hava durumu

Profesörlerden kritik uyarı

3 Profesörlerden kritik uyarı

Karasu'da polis ekipleri suçlulara göz açtırmıyor

4 Karasu'da polis ekipleri suçlulara göz açtırmıyor

Beyoğlu'nda trafik kazası; 2 yaralı

5 Beyoğlu'nda trafik kazası; 2 yaralı

Polisin üzerine araç süren ehliyetsiz ve alkollü sürücü kaçamadı

6 Polisin üzerine araç süren ehliyetsiz ve alkollü sürücü kaçamadı

Çaldığı otomobil ile 10 kilometre boyunca polisten kaçtı

7 Çaldığı otomobil ile 10 kilometre boyunca polisten kaçtı

Fındığı biz üretiyoruz, Fiyatı Almanlar belirliyor

8 Fındığı biz üretiyoruz, Fiyatı Almanlar belirliyor

Kırıkhan'da çocuklardan askeri konvoya sevgi seli

9 Kırıkhan'da çocuklardan askeri konvoya sevgi seli

TIR ile minibüs çarpıştı: 4 ölü, 16 yaralı

10 TIR ile minibüs çarpıştı: 4 ölü, 16 yaralı