Anlayış değişiyor

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, belediyecilik anlayışının değiştiğini belirterek, Artık belediyecilik sadece yol, kaldırım, park, bahçe çalışmalarından ibaret değildir. Belediyecilik şehri, sosyal ve kültürel anlamda refah seviyesine ulaştırabilmek

Anlayış değişiyor
İkadım Kent Konseyi 3. Dönem Genel Kurulu Yıldıray Çınar Kültür Merkezi nde gerçekleştirildi. Kurula İlkadım Kaymakamı Ahmet Narinoğlu, sivil toplum kuruluşları başkanları ve temsilcileri katıldı. Kurulda konuşma yapan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, belediyecilik anlayışının değiştiğini vurguladı. Tok, belediyeciliğin yol, kaldırım, park çalışmasından ibaret olmadığını söyledi. 

KALDIRIMDAN İBARET DEĞİL
İlkadım ın Samsun un en büyük ilçesi olduğunu belirten Tok, Önceden belediyecilik denince akla yol, kaldırım, park, bahçe çalışmaları gelmekteydi. Ancak belediyecilik bunlardan ibaret değildir. Artık belediyecilik anlayışı değişmekte. Günümüzde, insanların ve şehirlerin sosyal ve kültürel anlamda refah seviyesinin ve yaşam kalitesinin yükseltildiği bir belediyeciliğe doğru gidilmekte. Bizler de şehrimizin gelişim noktasında aktif ve dinamik olmak ve başta kent konseyi gibi yerel dinamiklerin güçlenmesi ve yönetime katılması konusunda her türlü fedakarlığı yapmak zorundayız diye konuştu.

HERKESİ YÖNETİME KATIYORUZ
Kent konseylerinin çalışmalarının çok önemli olduğunu kaydeden Tok, Gelişen, büyüyen kentlerlerin iyi yönetilmesi, bu hususta toplumun değişik katmanlarının katkı koyması çok önemlidir. Kent konseyinde kent vizyonu ,kentlilik bilinci, kentin hak ve hukuku sürdürebilir kalkınma, sosyal yardımlaşma ve dayanışma hususlarında katılımcı ve yönetim ilkesine uygun bir şekilde çalışmalar gerçekleştirilecek ve yapılan bu çalışamlar halkın tüm kesimlerine açık birer demokratik platform olacaktır. Bizler kentin tüm dinamikleriyle hangi siyasi görüşte olursa olsun, sivil toplumda ve kentin tüm katmanlarıyla bu çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Herkesi yönetime katmaya ve üretim içine çekmeye gayret ediyoruz. İnanıyorum ki İlkadım Kent Konseyi çok güzel çalışmalar yapacaktır şeklinde konuştu.


EN ÇOK OKUNANLAR

Ankara'da kartpostallık kar manzaraları

1 Ankara'da kartpostallık kar manzaraları