Tekel binaları satışta

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı İlkadım ve Bafra İlçesi ndeki tekel arsaları ve üzerindeki binalarla, Çarşamba nın Gürpınar köyündeki üzerindeki binalarla birlikte satışa çıkardı\r\n

Tekel binaları satışta
Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), aralarında Samsun un da olduğu 12 ilde toplam 15 gayrimenkul satış yöntemiyle özelleştirecek.
Resmi Gazete de yayımlanan konuya ilişkin duyuruya göre, ÖİB, İstanbul un Üsküdar, Malatya nın Doğanşehir, Samsun un Çarşamba, Bafra ve İlkadım, Muğla nın Datça, Bursa nın İnegöl, Adana nın Seyhan, Çorum, Kars ve Niğde nin Merkez, Hatay ın Dörtyol, Ordu nun Ünye ve Tekirdağ ın Çerkezköy ilçelerinde bulunan toplam 15 gayrimenkulü özelleştirecek.
İhale Komisyonunca gerekli görüldüğü takdirde ihaleler, pazarlık görüşmesine devam edilen teklif sahiplerinin katılımı ile açık artırma suretiyle sonuçlandırılabilecek. İhaleye katılabilmek için gayrimenkullere ilişkin ayrı ayrı ihale şartnamesi alınması ve tekliflerin Ziya Gökalp Cad. No: 80 Kurtuluş/Ankara adresine 13 Ağustos 2014 saat 17.00 ye kadar elden teslim edilmesi gerekiyor. 

SAMSUN DA 3 PARSEL
Samsun un İlkadım ilçesi, İstasyon Mahallesi, 9611 ada, 1 no.lu parseldeki 4 bin 442,07 m2 yüzölçümlü konut alanı imarlı gayrimenkulün Tütün Mamülleri A.Ş. ye ait olduğu öğrenildi.
Özelleştirme İdaresi nin satışa çıkardığı bir diğer taşınmaz ise Bafra İlçesi, Hacınabi Mahallesi, 199 ada, 68 no.lu parseldeki 12 bin 629,32 m2 yüzölçümlü ticaret, konut ve yol alanı imarlı gayrimenkul. Bu alanın Eski tekel binaları olduğu öğrenilirken, Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin in bu alanı yeşil alan yapmak için çalışmalar yaptığı kaydedildi.
Özelleştirme İdaresi nin Samsun da satışa çıkardığı son arsa ise Çarşamba ilçesi, Güzpınar köyü, Taşköprü mevkii, 161 ada, 1 no.lu parseldeki 2 bin 328,32 m2 yüzölçümlü konut alanı imarlı gayrimenkul. Bu alanın ise geçmiş yıllarda özel sektöre satışının yapıldığı öğrenildi.


EN ÇOK OKUNANLAR

Eşini ve çocuğunu öldürdükten sonra intihar girişiminde bulunan şahıs hayatını k

1 Eşini ve çocuğunu öldürdükten sonra intihar girişiminde bulunan şahıs hayatını k

Bilecik'te yol verme meselesi kanlı bitti: 1 yaralı

2 Bilecik'te yol verme meselesi kanlı bitti: 1 yaralı

Tavşanlı - Emet Karayolunda trafik kazası: 7 yaralı

3 Tavşanlı - Emet Karayolunda trafik kazası: 7 yaralı

Kaçak kazı yaparken yakalanan şüpheliler tutuklandı

4 Kaçak kazı yaparken yakalanan şüpheliler tutuklandı

Marmaris'te çıkan yangında 78 yaşındaki kadın hayatını kaybetti

5 Marmaris'te çıkan yangında 78 yaşındaki kadın hayatını kaybetti