CANİK RAMAZAN A HAZIR

Canik Belediyesi, bu yıl da Adnan Menderes Demokrasi Meydanı nda düzenleyeceği Ramazan Günleri Etkinlikleri için hazırlıkları tamamladı.

CANİK RAMAZAN A HAZIR
Canik Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Adnan Menderes Demokrasi Meydanı nda düzenlenen Ramazan Günleri Etkinlikleri kapsamında Ramazan Evleri kuruldu. Samsunlular, eski Ramazan günlerini 28 Haziran ile 28 Temmuz arasında Canik te yaşayacak. Stantların kurulacağı meydanda çocuk oyun parkları ve iftar sofraları da kurulacak.
Cumartesi günü başlayacak etkinliklerin ilk gününde Canik Müftülüğü tarafından Kur-an ı Kerim ziyafeti verilecek ve ilahilerle gönüller fethedilecek. Her gün iftar vaktinde başlayacak etkinliklerin ikinci günü ise Hacivat-Karagöz, meddah, sahne şov ve yarışmalarla renklenecek. Ramazan ayı boyunca birçok sanatçının yer alacağı etkinlikler kapsamında semazen, kukla, illüzyon, stand-up, jonglör gösterilerinin yanında, ney, ilahi ve Türk halk müziği dinletileri de olacak.
Müslüman aleminin Ramazan ayını kutlayan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Her sene gerçekleştirdiğimiz Ramazan Ekinliklerimizi geçen yıl olduğu gibi bu sene de ay-yıldızlı Belediye Hizmet Binamız ve Adnan Menderes Demokrasi Meydanı nda düzenleyecek olmanın heyecanı içerisindeyiz. Bu kapsamda, Ramazan Evlerimiz, stantlarımız, iftar sofralarımız, çocuk oyun parklarımız, şiirler, ilahiler, ezgiler, ney dinletileri, kukla gösterileri, Hacivat-Karagöz gölge oyunları gibi birçok etkinlikte vatandaşlarımızı buluşturacağız dedi.
İHA


EN ÇOK OKUNANLAR

Ankara'da kartpostallık kar manzaraları

1 Ankara'da kartpostallık kar manzaraları

İstanbul'da farklı adreslere uyuşturucu operasyonu

2 İstanbul'da farklı adreslere uyuşturucu operasyonu