Atakum Başkanı Taşçı konsesi toplayıp başkan seçti

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı’nın davetiyle gerçekleştirilen Atakum Kent Konseyi Genel Kurulunda başkanlık görevine Doç. Dr. Bekir Şişman seçildi. Şimdi hem Doç. Dr. Bekir Şişman hem de Dr. Murat Erkan ın başkan olduğunu iddia ettiği Atakum Kent Kon

Atakum Başkanı Taşçı konsesi toplayıp başkan seçti
Kısa bir süre önce Dr. Murat Erkan’ın Atakum Kent Konseyi başkanı seçildiği toplantıya katılan ve ‘Sizi tanımıyorum’ diyerek toplantıdan ayrılan Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, kent konseyi için yeni bir genel kurul topladı. Atakum Belediyesi Kültür ve Eğlence Merkezi’nde düzenlenen genel kurula Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı’nın yanı sıra bazı mahalle muhtarları, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

BAKANLIĞA DANIŞTIK
Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı olaylı genel kurulda kent konseyi yönetimini hukuka uygun davranmaya davet ettiğini, dikkate alınmadığı için de kendilerini tanımayacağını belirttiğini kaydetti. Başkan Taşçı, “Göreve geldiğimizde Atakum Kent Konseyini yürüten arkadaşlar bizi genel kurulun olacağı günden bir gün önce bilgilendirmişti. Biz Kaymakam Ali Bakoğlu ile görüştük, tüzüğü de inceledik. Bize  eski yönetim tarafından çağrı yapılmasının usulsüz olduğunu gördük. Kaymakam Bakoğlu bize, ‘Ola ki bu arkadaşlar iyi niyetli. Gidelim, belki orada görevi bırakacaklar ya da karma yönetim isteyecekler’ dedi. Biz de bu iyi niyetle toplantıya katıldık ancak onursal başkan olarak Kaymakam Bakoğlu gecikince başka bir arkadaşı divan başkanlığı için önermek istedik. Baktık ki o arkadaşlar farklı isim verdi. Bizim iyi niyetle gittiğimiz yerde onların iyi niyetli olmadığını gördük. Orada içerisinde bulundukları yanlış işin içinden kurtulmaları için genel kurulu bir hafta ertelemek istedik ama dikkate almadılar. Ben de onlara, ‘Siz hukuk tanımazsanız ben de sizi tanımam” dedim. Bu konu ile ilgili İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü nün hukuk işleri ile görüştük. Bize kent konseyinin görev süresi ve nasıl seçilir bununla ilgili yazılar gönderdiler. Gönderilen o yazılarda, kent konseyinin görev süresinin mahalli seçimler sonrası sona ereceği yazıyor.  Şimdi yeni başkanı seçmek için de buradayız. Kent konseyi göreve gelen belediye başkanı tarafından yapılacak genel kurul çağrısı ile seçime gider. Ama bunu böyle yapmadılar. Oldubittilerle bir yere varamazsınız. Neticede hukuk var. Hukuk burada son sözü söyledi. Atakum’da bu genel kurul öncesinde yapılan kent konseyi genel kurulu hukuksuzdur, usulsüzdür” diye konuştu.

ÖNEMLİ ÇALIŞMALARIMIZ OLACAK
Başkan Taşçı’nın konuşmasının ardından divan kurulu üyeleri Atakum Kent Konseyi başkanlığı için aday olmak isteyenlerin listelerini sordu. Doç. Dr. Bekir Şişman’ın tek aday olarak açıklandığı genel kurulda açık oylama yapıldı. Oylama sonucunda Atakum Kent Konseyi Başkanı olan Doç. Dr. Bekir Şişman Atakum kendisine verilen desteğe teşekkür ederek, “Zor bir işe giriştiğimizin farkındayım. Ancak daha önce Samsun’da önemli çalışmalarda bulundum. İnanıyorum ki ilçemiz adına önemli çalışmalar yapacağız. Özellikle kültürel faaliyetlerin yoğun yaşandığı bir dönem olacak” dedi. 
Doç Dr. Bekir Şişman’ın başkanlığındaki Atakum Kent Konseyi’nde yeni yönetim şu isimlerden oluştu: Prof. Dr. Kurtman Ersanlı, Yrd.Doç. Yakup Poyraz, Kenan Kaygusuz, Av. Recep Bilecik, Olcay İnanç, Recep Aktaş, Yılmaz Taşova, Yrd.Doç. Hatice Kumcağız, Orhan Elibol.

Ahmet Çağdaş ÇATOĞLU EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun fırtına gibi Sakaryaspor sıkıntılı

1 Samsun fırtına gibi Sakaryaspor sıkıntılı

11 Aralık Salı Samsun hava durumu.. O saatlere dikkat!

2 11 Aralık Salı Samsun hava durumu.. O saatlere dikkat!

İmparator'un isyanı

3 İmparator'un isyanı

Samsun yolunda korkunç kaza!

4 Samsun yolunda korkunç kaza!

Erkam Reşmen geri dönüyor

5 Erkam Reşmen geri dönüyor

Sakaryaspor-Samsunspor maçının bilet fiyatları açıklandı

6 Sakaryaspor-Samsunspor maçının bilet fiyatları açıklandı

Samsun'u fırtına vurdu! Ağaçlar devrildi, çatılar uçtu

7 Samsun'u fırtına vurdu! Ağaçlar devrildi, çatılar uçtu

Samsunlular dikkat! Soğuk ve yağışlı hava geliyor

8 Samsunlular dikkat! Soğuk ve yağışlı hava geliyor

İŞKUR'da 'iş umudu' kuyruğu

9 İŞKUR'da 'iş umudu' kuyruğu

Kendi modelimizi belirleyeceğiz

10 Kendi modelimizi belirleyeceğiz