Cadde AVM yüz güldürecek

Çiftlik Caddesini Koruma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Cihat Karahan, caddedeki çalışmaların Ramazan Bayramında tamamlanacağını söyleyerek, Sonrasında cadde Samsun un ekonomisine, sosyal hayatına, turizmine ciddi katkı sağlayacak dedi\r\n

 Cadde AVM yüz güldürecek
Büyükşehir Belediyesi tarafından çalışmaları sürdürülen Cadde AVM projesinin caddeki esnaf için büyük umut kaynağı olduğunu söyleyen Çiftlik Caddesini Koruma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Cihat Karahan, Yıllardır AVM ler karşısında eli kolu bağlı kalan, kepenk kapatmaya kadar giden esnafın umudu bu projede dedi.

HERKESİN YÜZÜ GÜLECEK
Samsun un hemen her noktasında açılan dev AVM ler karşısında küçük esnafın yıllardır hayatta kalma mücadelesi verdiğini söyleyen Çiftlik Caddesini Koruma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Cihat Karahan, İstiklal Caddesi nde Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı sürdürülen Cadde AVM projesinin kendileri için büyük umut olduğunu kaydetti. Çalışmaların hızla sürdüğünü ve tamamlandığı zaman hem halkın hem de esnafın yüzünü güldüreceğini belirten Başkan Karahan, Eskiden AVM ler karşısında ezilen bir esnaf vardı. Şimdi bu proje ile devranın tersine dönmesini bekliyoruz. İnanıyorum ki caddedeki esnafın işleri cidden çok açılacak. Boş mağaza sayısı çok azalırken ulusal firmalar da caddeye geldi. İstiklal Caddesi şehrin markalarından birisidir. Çiftlik Caddesi olarak bilinen ve Samsun denilince akla ilk gelen yerlerden birisi olan caddemiz modern bir hale geliyor. Ramazan Bayramı gibi çalışmaların tamamlanmasını bekliyoruz.  Ardından herkesin yüzü gülecek. Samsun un ekonomisine, sosyal hayatına, turizmine ciddi katkı sağlayacak bir cadde ortaya çıkıyor dedi.

PRESTİJ CADDESİ OLUYOR
Otopark sorununa dikkat çeken Başkan Karahan, Caddemizde 180 esnaf var ve bu esnaf uzun yıllardır böyle bir değişim bekliyor. Prestijli bir konum kazandığımız ortada. Otoparkla ilgili bir sıkıntıdan bahsediliyor ama caddenin her iki başında okulların otoparkları var. 705 metrelik caddemiz trafiğe açıkken de aynı sorun vardı ki bu şehrimizin en büyük sıkıntısı. Ancak görünümü nedeniyle biraz daha geziye yönelik bir cadde olacak, halkımız da zaten arabayla değil yürüyerek gezmek istiyor. Büyükşehir Belediyesinin de bu anlamda ileriye dönük otopark projelerinin olduğunu biliyoruz. Cadde AVM projesi bir çok şehre de örnek olacak diye konuştu.

Ahmet Çağdaş ÇATOĞLU


EN ÇOK OKUNANLAR

Sakaryaspor -Samsunspor maçı hangi kanalda, saat kaçta?

1 Sakaryaspor -Samsunspor maçı hangi kanalda, saat kaçta?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Samsun'a iki müjde birden

2 Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Samsun'a iki müjde birden

Başkan Zihni Şahin'den 'Siyasi pazarlık' tepkisi

3 Başkan Zihni Şahin'den 'Siyasi pazarlık' tepkisi

Deplasman yolunda kaza

4 Deplasman yolunda kaza

Protokol yalnız bırakmayacak... Destek için gittiler

5 Protokol yalnız bırakmayacak... Destek için gittiler

Samsun'da otomobilde silahlı saldırı

6 Samsun'da otomobilde silahlı saldırı

Saathane, bu projeyle cazibe merkezi olur

7 Saathane, bu projeyle cazibe merkezi olur

Erhan Usta: 'Büyüme yok, küçülüyoruz'

8 Erhan Usta: 'Büyüme yok, küçülüyoruz'

Samsunspor'dan Sakarya çıkarması

9 Samsunspor'dan Sakarya çıkarması

Samsun'da bir kişi gölde kayboldu! Arama çalışmaları devam ediyor

10 Samsun'da bir kişi gölde kayboldu! Arama çalışmaları devam ediyor