BERBERLERE METRE SINIRI GELİYOR

Türkiye Berberler ve Kuaförler Federasyonu Başkanı Bayram Karakaş, nüfus oranına göre 300 metre altında olan yere berber ruhsatı verilmemesi için Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’na teklif verdiklerini belirterek, “Onaylandığında berberlere aynı bir minibüs gi

BERBERLERE METRE SINIRI GELİYOR
Bayram Karakaş, yeni uygulamanın hayata geçirilmesi için çalışmalara başladıklarını açıkladı. Türkiye’nin dört bir yanında bulunan odalardan gelen sorun, görüş ve önerilerle alakalı Ar-Ge çalışmaları yaptıklarını belirten Karakaş, “Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve özellikle Sağlık Bakanlığı’yla çalışmalar yürüttük. Özellikle Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’ndaki iş yerleri mesafesiyle alakalı çalışmalar yaptık. Resmi envanterlerimizi oluşturarak Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’na bu konuyla alakalı dosyamızı verdik. Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcımız Fatih Metin de bize dönerek çalışmalarında kayda alındığını, bu çalışmaların bize hem sözlü hem de resmi olarak geri döndü. Berberlere aynı bir minibüs gibi bir taksi gibi sınırlama getirilerek herkesin 300 metre aralığının altında berber ya da kuaför salonunu açamayacak. Bunu yakın zamanda hayata geçirmek için çalışmalarımız devam ediyor” diye konuştu.
Samsun Berberler Odası Başkanı Zabit Pilan ise, “Bir caddede birkaç berberin olmasından ben rahatsızım. Biz 500 metre mesafe istedik. Dolayısıyla bunu 300 metreye düşürdüler. Eğer bu onaylanırsa dolmuş hattı ki gibi olacak. Bir caddede nüfus oranına göre 300 metre altında olan aralıkta ruhsat verilmeyecek. Meslektaşlarımız daha saygınlık kazanacaktır” şeklinde konuştu.
İHA


EN ÇOK OKUNANLAR

Hayati Tekin sahaya iniyor

1 Hayati Tekin sahaya iniyor

Sakarya'da rekor kırıldı

2 Sakarya'da rekor kırıldı

Samsunspor taraftarları akın etti...

3 Samsunspor taraftarları akın etti...

Tekin, adaylık için istişarede

4 Tekin, adaylık için istişarede

TCDD, Samsun'daki taşınmazını satıyor

5 TCDD, Samsun'daki taşınmazını satıyor

Samsun'da yaralı genç şoka girdi

6 Samsun'da yaralı genç şoka girdi

Bodrum'da kurtardı, Sakarya'da olmadı

7 Bodrum'da kurtardı, Sakarya'da olmadı

Protokol tam kadro

8 Protokol tam kadro

Taner Taşkın: '3'üde atsak berabere biterdi'

9 Taner Taşkın: '3'üde atsak berabere biterdi'

Demirtaş ve Numanoğlu Haberaks'ta

10 Demirtaş ve Numanoğlu Haberaks'ta